Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań. Szok. Klamka zapadła

Szokujące informacje przekazała Interia w poniedziałek wieczorem. Maciej Skorża poinformował władze Lecha Poznań, że odchodzi z klubu z powodu poważnych spraw osobistych. Te informację potwierdził już także klub.

Takich informacji nikt się nie spodziewał. Jak przekazała Interia w poniedziałek wieczorem, Maciej Skorża poinformował władze Lecha Poznań, że odchodzi z klubu z powodu poważnych spraw osobistych. Jego decyzja ma już być ostateczna, choć władze klubu próbowały zatrzymać go w klubie na kolejny sezon.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

- Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań. To nie jest żart. Według moich info Skorża poinformował dziś o tym szefów Lecha. Powodem tej szokującej decyzji są poważne sprawy osobiste. Lech robił co mógł, żeby Maciej Skorża został, ale trener dziś podjął ostateczną decyzję - przekazał na Twitterze Sebastian Staszewski.

Informacje Interii potwierdził już także oficjalnie klub. - Trener Maciej Skorża trzy tygodnie temu cieszył się z mistrzostwa Polski, a teraz jest zmuszony z powodu ważnych spraw osobistych pożegnać się z Lechem Poznań - przekazał Lech Poznań na swojej oficjalnej stronie.

Pedro Tiba w barwach Lecha PoznańKoniec negocjacji. Czerwone światło. Nie będzie transferu Tiby do Legii

Skorża: Muszę zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle

W oficjalnym komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej klubu, decyzję wyjaśnił także Maciej Skorża. - Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub - podkreślił Skorża.

- Drodzy kibice Kolejorza, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć. Spotykałem się z dowodami sympatii z waszej strony niemal na każdym kroku, te piękne momenty pozostaną ze mną na zawsze - dodał były już trener Lecha Poznań.

Stal MielecKompromitujące ogłoszenie o pracę w Stali Mielec. "Absolutna patologia i wstyd"

Jak przyznał właściciel Lecha, Piotr Rutkowski, trudna sytuacja Macieja Skorży była znana osobom w klubie w ostatnich dniach. - Trener Maciej Skorża podzielił się z nami swoją sytuacją. Mógł liczyć na pełne wsparcie od wszystkich osób w klubie w trakcie tego niezwykle wymagającego mistrzowskiego sezonu, a także w ostatnich dniach, kiedy pierwszy raz nam zasygnalizował, że chciałby zrezygnować. Staraliśmy się znaleźć wtedy takie rozwiązanie, które pozwoli mu kontynuować pracę w Lechu. Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku dni rozmawialiśmy i wierzyliśmy, że to się uda. Z ogromnym żalem i wręcz ogromnym szokiem przyjęliśmy więc poniedziałkową ostateczną decyzję Maćka o tym, że musi nas opuścić. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ta współpraca zostanie tak nagle przerwana. Rozumiemy jednak, że futbol jest ważny, bo daje nam niesamowite emocje, ale są sprawy o znacznie większym znaczeniu - przyznał Rutkowski.

Maciej Skorża trenerem Lecha został w kwietniu 2021 roku. W ubiegłym sezonie z klubem zdobył tytuł mistrzów Polski i awansował do finału Pucharu Polski, w którym Lech jednak przegrał 1:3 z Rakowem Częstochowa.

Więcej o: