Nowy kandydat na bramkarza Lecha Poznań. Chcą zawodnika Feyenoordu

Lech Poznań zbroi się na kolejny sezon ekstraklasy. Z klubem pożegnał się Mickey van der Hart, co oznacza, że zespół potrzebuje nowego bramkarza. Według medialnych doniesień poważnym kandydatem jest Ofir Marciano, grający w Feyenoordzie Rotterdam.

Lech Poznań już kilka tygodni temu informował, że nie zamierza przedłużyć kontraktu Mickego van der Harta. Umowa bramkarza wygasa z końcem czerwca. W zespole zostaje jeszcze Filip Bednarek, który w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań, a w 10 zachował czyste konto, jednak władze potrzebują jeszcze jednego zawodnika, który zwiększy rywalizację na tej pozycji.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Lech Poznań ma na oku kolejnego bramkarza

Jednym z poważnych kandydatów ma być Ofir Marciano, wynika z informacji WP SportoweFakty. Reprezentant Izraela występuje w Feyenoordzie Rotterdam. Do holenderskiego klubu trafił w lipcu ubiegłego roku, a jego umowa wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu. 32-latek jest drugim w hierarchii bramkarzem w zespole. PIerwsze miejsce zajmuje Justin Bijlow.

WIęcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marciano to bramkarz z bardzo dużym doświadczeniem. Karierę zaczynał w FC Aszdod, w którym spędził siedem lat. W tym czasie rok spędził w Royal Mouscron, a następnie w szkockim Hibernian. Do Feyenoordu Rotterdam trafił w 2021 roku. Marciano ma na swoim koncie 126 meczów w lidze szkockiej. W ostatnim sezonie 12 razy zachowywał czyste konto (na 32 spotkania).

Trening reprezentacji PolskiNietypowy trening reprezentacji Polski. Michniewicz żartuje z dziennikarzy

Marciano nie jest pierwszym bramkarzem, którego obserwuje Lech Poznań. Klub interesuje się też 30-letnim Ukraińcem Arturem Rudko. Piłkarz jest wychowankiem Dynama Kijów i spędził w nim niemal całą swoją dotychczasową karierę. Rundę jesienną sezonu 2015/16 spędził na wypożyczeniu w klubie Gowerła Użgorod, natomiast od 2016 roku był członkiem pierwszej drużyny Dynama. Wcześniej przez ponad pięć lat występował w drugim zespole.

Więcej o: