Trzy kluby walczą o piłkarza Lecha Poznań. Mistrz Polski blokuje transfer

Alan Czerwiński cieszy się zainteresowaniem ze strony Zagłębia Lubin, Radomiaka Radom i Widzewa Łódź. Lech Poznań nie chce jednak dać zgody na transfer obrońcy, żeby się nie osłabiać przed rywalizacją w europejskich pucharach - informuje Interia.

Alan Czerwiński nie mógł liczyć na regularną grę w tym sezonie mistrzowskiego Lecha Poznań. 29-latek najpierw przegrywał rywalizację z Joelem Pereirą i Lubomirem Satką, a później do grona jego konkurentów dołączył Tomasz Kędziora. Czerwiński ostatecznie zagrał tylko w jedenastu meczach tego sezonu Ekstraklasy, które okrasił jednym golem oraz asystą. Obrońca chciałby zmienić otoczenie, żeby regularnie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Media: Alan Czerwiński jest na liście trzech klubów z Ekstraklasy. Ale może nie dostać zgody na transfer od Lecha

Interia informuje, że Alan Czerwiński chce opuścić Lecha Poznań w trakcie letniego okna transferowego. Obrońca cieszy się zainteresowaniem ze strony trzech klubów Ekstraklasy - Zagłębia Lubin, Radomiaka Radom oraz Widzewa Łódź. Beniaminek z Łodzi starał się o sprowadzenie Czerwińskiego już w trakcie zimowego okna transferowego, ale ostatecznie ta próba nie doszła do skutku. Czerwiński występował w Zagłębiu Lubin w latach 2017-2020 i to właśnie z tego klubu dołączył do Lecha Poznań.

Na ten moment szanse na odejście Alana Czerwińskiego są nikłe, ponieważ zarówno władze Lecha, jak i trener Maciej Skorża, blokują możliwość transferu. Mistrzowie Polski nie chcą się osłabiać przed rozpoczęciem nowego sezonu i przed rywalizacją w europejskich pucharach. Zagłębie Lubin nie chciałby się zatrzymywać wyłącznie na Alanie Czerwińskim i jest zainteresowany sprowadzeniem Jarosława Jacha z Crystal Palace oraz Jasona Lokilo z Górnika Łęczna.

Umowa Alana Czerwińskiego z Lechem Poznań jest ważna do końca czerwca przyszłego roku. 29-latek łącznie wystąpił w 51 meczach w zespole ze stolicy Wielkopolski, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował sześć asyst.

Więcej o: