Wisła Kraków bliska pierwszego transferu po spadku. Zaskakujący powrót

Vullnet Basha znów może zostać piłkarzem spadkowicza z ekstraklasy - Wisły Kraków - poinformował portal Transfery.info.

Vullnet Basha jest doskonale znany krakowskim kibicom. Ten 31-letni środkowy pomocnik grał w Wiśle Kraków w latach 2017-2021. Wystąpił w krakowskim zespole w 85 spotkaniach. Zdobył w nich cztery bramki i miał pięć asyst.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Basha wróci do Krakowa?

Basha odszedł z Wisły Kraków w maju 2021 roku. Zawodnik znajdował się w grupie zawodników, którzy byli bezpośrednie skonfliktowani z trenerem Peterem Hyballą. Już po odejściu z Krakowa Basha mówił, że choć początkowo sytuacja pomiędzy nim a trenerem był dobra, to sytuację zmieniła jego kontuzja, której miał doznać przez złe zalecenia trenera przygotowania fizycznego ze sztabu Hyballi.

Basha po odejściu z Krakowa trafił do Ionikosu Nikeas. W greckim klubie zagrał jednak w zaledwie pięciu spotkaniach. W sumie na boisko spędził ledwie 111 minut.

- Basha w Krakowie czuł się bardzo dobrze i już po krótkim pobycie w greckim Ionikos Nikeas chciał wrócić. Co na poziomie Ekstraklasy było niemożliwe, wydarzy się teraz w pierwszej lidze. Basha jest typowany na zastąpienie Marko Poletanovicia, który w najbliższych tygodniach powinien opuścić Wisłę na rzecz któregoś z klubów Ekstraklasy, prawdopodobnie Lechii Gdańsk - czytamy na portalu Transfery.info.

Basha, zanim trafił do Wisły Kraków grał w kilku klubach: Grasshoppers, Lausanne-Sport, Neuchatel Xamax, FC Sion, Realu Saragossa, Ponferradina oraz UCAM Murcia. Teraz do Krakowa ma trafić na zasadzie wolnego transferu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.