Jędrzejczyk ostro o sezonie Legii. "K...a, jak tak dalej pójdzie"

- Chciałem odpocząć od tego wszystkiego, ale po prostu się nie dało. Ta sytuacja nie dawała mi spokoju. Człowiek siedzi i myśli: "K...a jak tak dalej pójdzie, to spadniemy z tej ligi - powiedział Artur Jędrzejczyk w rozmowie z oficjalną stroną Legii Warszawa.

Legia Warszawa ma za sobą bardzo nieudany sezon. Były mistrz Polski przez długi czas znajdował się w strefie spadkowej i wiele mówiło się o tym, że klub może spaść z ligi. Dopiero pod koniec sezonu drużyna prowadzona wówczas przez Aleksandara Vukovicia zapewniła sobie utrzymanie. 

Zobacz wideo "Kilka osób mówiło: grasz, bo jesteś młodzieżowcem. Ale nie przejmowałem się tym"

Artur Jędrzejczyk skomentował miniony sezon. "To był szok"

Artur Jędrzejczyk podsumował zakończony sezon w rozmowie z oficjalną stroną Legii Warszawa. Obrońca wyznał, że był zszokowany tak słabą grą drużyny. - Spadasz na sam dół tabeli i znajdujesz się w takiej sytuacji pierwszy raz w życiu. Przeżywasz szok. Dopiero co cieszyłem się z mistrzostwa i gry w Europie, a teraz muszę walczyć o przetrwanie klubu. Naprawdę byliśmy w strefie spadkowej. Nie mogłem w to uwierzyć. Chciałem odpocząć od tego wszystkiego, ale po prostu się nie dało. Ta sytuacja nie dawała mi spokoju. Człowiek siedzi i myśli: „K...a jak tak dalej pójdzie, to spadniemy z tej ligi. Tej samej, którą w ostatnich latach cały czas wygrywaliśmy". Dla zawodnika grającego w Legii to jest kompletnie abstrakcyjna sytuacja - powiedział Jędrzejczyk. 

Polski obrońca zdradził także, że w pewnym momencie obawiał się, że odejdzie z klubu. - Mogło mnie już nie być w klubie. Wracałem z jednego z treningów, a trener zadzwonił i powiedział, że chce ze mną porozmawiać. To była owocna rozmowa. Wróciłem, pojechałem do Gliwic na mecz z Piastem i zdobyłem bramkę. Potem zagrałem z Zagłębiem i również strzeliłem gola. Wszystko się odwróciło i znowu grałem w pierwszym składzie - dodał Jędrzejczyk. 

Piłkarz Legii wspomniał również o celach klubu na przyszły sezon. - To dla nas powód do wstydu i nie może się to więcej powtórzyć. Nie powtórzy się. W przyszłym sezonie chcemy bić się o najwyższe cele, bo do tego stworzona jest Legia Warszawa - zakończył były reprezentant Polski

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Artur Jędrzejczyk niemal całą karierę jest związany z Legią Warszawa. Trafił do klubu w 2006 roku i na początku przygody z zespołem ze stolicy Polski był regularnie wypożyczany do innych drużyn. W 2013 roku przeniósł się do Krasnodaru, gdzie grał przez trzy lata. Po odejściu z Rosji ponownie wylądował w Legii i występuje tam do dziś. Łącznie w barwach stołecznego klubu rozegrał 312 meczów, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył 13 asyst. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.