Legia Warszawa ogłasza transfer. Drugi najwyższy w historii klubu

Legia Warszawa potwierdziła drugi letni transfer. Klub za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że Maik Nawrocki został wykupiony z drużyny Werderu Brema. czterokrotny reprezentant Polski U-21 podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/25.

Ostatni sezon w wykonaniu Legii Warszawa był bardzo słaby. Byli już mistrzowie Polski zakończyli rozgrywki Ekstraklasy dopiero na 10. miejscu, choć przez pewien czas znajdowali się nawet w strefie spadkowej. Maik Nawrocki był jednym z niewielu zawodników, którzy rzadko zawodzili.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Zieliński zadowolony z transferu Legii Warszawa

- Wykupienie Maika Nawrockiego to dobry ruch w kontekście piłkarskim i inwestycyjnym. Maik jest jakościowym zawodnikiem z charakterem, który mimo młodego wieku gra w dojrzały sposób, dobrze się ustawia i podejmuje właściwe decyzje. Wciąż dostrzegamy u niego elementy, które razem będziemy rozwijać - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Jak dotąd nie podano kwoty, za jaką przeprowadzono transfer 21-latka. Wcześniej mówiono, że młodzieżowy reprezentant Polski może kosztować nawet 1,5 miliona euro. Gdyby się to potwierdziło, byłby drugim najdroższym transferem do klubu. Więcej, bo nieco ponad 1,8 miliona euro Legia zapłaciła za Bartosza Slisza.

Nawrocki jest drugim letnim transferem Legii Warszawa. W środę stołeczny klub poinformował o sprowadzeniu 26-letniego słoweńskiego napastnika Blaza Kramera, który w trzech ostatnich sezonach reprezentował barwy szwajcarskiego FC Zurich.

Szybki rozwój Maika Nawrockiego

Maik Nawrocki stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej w młodzieżowych drużynach Werderu Brema. W 2020 roku został przesunięty do drugiej drużyny, natomiast pod koniec lutego 2021 roku trafił na półroczne wypożyczenie do Warty Poznań. Spisywał się na tyle dobrze, że przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 na takiej samej zasadzie trafił na rok do Legii Warszawa.

W ostatnim sezonie młodzieżowy reprezentant Polski był ważną postacią stołecznej drużyny. 21-latek rozegrał 29 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jedną bramkę i zanotował trzy asysty. Od połowy marca nie pojawił się jednak na boisku z powodu kontuzji kostki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA