Legia chce piłkarza Termaliki. Są po pierwszych rozmowach

Legia Warszawa jest zdeterminowana, by wzmocnić linię ofensywną drużyny. Po zatrudnieniu Blaza Kramera, na celowniku stołecznego klubu znalazł się kolejny napastnik. Jak informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com, jest nim najlepszy strzelec Bruk-Betu Termalika Nieciecza, Muris Mesanović. Co więcej, doszło już do pierwszych rozmów pomiędzy 31-latkiem a trenerem warszawskiej drużyny, Kostą Runjaiciem.

Sezon 2021/2022 był jednym z najgorszych w wykonaniu Legii Warszawa. Stołeczny klub bardzo długo znajdował się w strefie spadkowej. Ostatecznie drużyna Aleksandara Vukovicia zdołała wyjść z kryzysu i zakończyła ligowe zmagania na 10. pozycji. W związku z rozczarowującymi wynikami władze klubu zapowiedziały przebudowę drużyny. 

Zobacz wideo "Nareszcie można pobyć w garniturach a nie w dresach" Gala Ekstraklasy 2022

Muris Mesanović na celowniku Legii Warszawa. Tego lata klub stawia na wzmocnienia w ataku

Latem z zespołem najprawdopodobniej pożegna się Tomas Pekhart. Już przed kilkoma tygodniami Czech deklarował, że na 99 procent nie będzie kontynuował swojej kariery w Warszawie. Według doniesień Sebastiana Staszewskiego z portalu Interia, napastnikiem zainteresowany jest wicemistrz Polski, Raków Częstochowa

Legia zaproponowała 33-latkowi przedłużenie kontraktu, jednocześnie zabezpieczając się na wypadek odmowy - zespół w ekspresowym tempie znalazł następcę Czecha. W środę stołeczny klub oficjalnie poinformował, że od kolejnego sezonu do drużyny dołączy Blaz Kramer z FC Zurich. Dodatkowym wzmocnieniem dla zespołu może być również Pedro Tiba z Lecha Poznań. Choć jego transfer nie został jeszcze potwierdzony, to według mediów jest to jedynie kwestia najbliższych tygodni. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Papszun o wojnie na Ukrainie: Papszun o wojnie na Ukrainie: " Rosja to nasz odwieczny przeciwnik"

Tylko że Legia Warszawa nie zamierza poprzestać jedynie na wspomnianych transferach. Jak przekazał Szymon Janczyk z Weszlo.com, na celowniku władz stołecznego klubu znalazł się kolejny zawodnik Ekstraklasy, a od przyszłego sezonu piłkarz Fortuna 1. Liga. Mowa o Murisie Mesanoviciu z Bruk-Betu Termalika Nieciecza. Według informacji przekazanych przez dziennikarza, doszło już do pierwszych rozmów między Bośniakiem a Kostą Runjaiciem. Nowy szkoleniowiec Legii miał kontaktować się z 31-latkiem przy okazji meczu 34. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Bruk-Betem. W tym spotkaniu Bośniak strzelił dwa gole, czym zaimponował ówczesnemu trenerowi rywali. 

Choć na pozór wydawać by się mogło, że przejście napastnika do Legii będzie jedynie formalnością, to na drodze może stanąć wciąż obowiązujący kontrakt z pracodawcą. Umowa 31-latka wygasa dopiero w czerwcu 2023 roku. Co więcej w kontrakcie nie zawarto zapisu, który pozwalałby na zmianę barw w obliczu spadku. Dodatkowo celem władz Bruk-Betu Termalika Nieciecza jest jak najszybszy powrót do najwyższej ligi piłkarskiej, w związku z czym kluczowym będzie zatrzymanie najlepszego strzelca zespołu. 

Raków będzie miał nowy stadion? Ma pomieścić 15 tys. osóbRaków będzie miał nowy stadion? Ma pomieścić 15 tys. osób

Bośniak występuje w Niecieczy od lipca ubiegłego roku. Choć nie uchronił on drużyny przed spadkiem do Fortuna 1. Liga, to był jednym z wyróżniających się piłkarzy na boisku. W 36 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył 13 bramek i zaliczył dwie asysty. 

Więcej o: