Oficjalnie: Arkadiusz Malarz wraca do Legii Warszawa

W poniedziałek Kosta Runjaić został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Legii Warszawa. Teraz poznajemy kolejne nazwiska, które znajdą się w sztabie Legii. Jednym z trenerów bramkarzy ma być Arkadiusz Malarz, a więc były zawodnik stołecznego klubu.

Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej jako trener Legii Kosta Runjaić przedstawił pierwsze osoby, z którymi będzie współpracował przy Łazienkowskiej. - Jest ważne, z kim będę współpracował, jedna osoba, to Aleksandar Rogić, który będzie moim asystentem ze specjalną rolą. Krok po kroku będą zmiany, które będziemy komunikować - zaznaczył nowy trener Legii.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Wielki powrót do Legii. Arkadiusz Malarz trenerem bramkarzy

W sztabie stołecznego klubu pozostanie dotychczasowy trener bramkarzy Krzysztof Dowhań, który w dalszym ciągu ma być odpowiedzialny za szkolenie golkiperów. Pomagać mu ma Arkadiusz Malarz, dla którego będzie to powrót do Legii Warszawa po trzech latach rozłąki. Malarz ma zastąpić na stanowisku innego byłego piłkarza Legii, Jana Muchę

Przypomnijmy, że Arkadiusz Malarz bronił barw Legii Warszawa w latach 2015-2019. Później przeniósł się do ŁKS-u Łódź, aż w końcu w ubiegłym roku zakończył sportową karierę. Wówczas zabrał się za trenowanie. Razem ze swoim bratem pracował z dziećmi w akademii piłkarskiej w Piasecznie. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Legia Warszawa. Kto jeszcze znajdzie się w sztabie?

Oprócz Arkadiusza Malarza w sztabie stołecznego klubu znajdzie się jeszcze kilka innych twarzy. Asystentem Kosty Runjaicia będzie wspomniany Aleksandar Rogić. W sztabie ma znaleźć się także miejsce dla Przemysława Majewskiego, który trafił do Legii jeszcze za czasów Czesława Michniewicza. Z kolei nowym szefem akademii Legii ma zostać Marek Śledź.

Arkadiusz Malarz w swojej karierze wystąpił w 138 meczach w barwach Legii. Ze stołecznym klubem sięgnął po trzy mistrzostwa Polski oraz dwa Puchary Polski. Teraz będzie miał szanse na kolejne tytuły, jednak już jako członek sztabu.

Więcej o: