Wisła Kraków blisko pierwszego transferu. I to z Widzewa Łódź

Widzew Łódź przygotowuje się do nowego sezonu Ekstraklasy. Jeden z beniaminków postanowił nie przedłużać kontraktów z pięcioma zawodnikami. Jednym z nich jest Mateusz Michalski, który występował w Widzewie po reaktywacji na boiskach III, II i I ligi - czytamy na stronie Widzewa. Pierwszym transferem Wisły Kraków może być zaś Daniel Tanżyna.

Widzew Łódź zapewnił sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy dzięki wygranej 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ostatniej kolejce I ligi. Zespół prowadzony przez Janusza Niedźwiedzia wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po ośmiu latach przerwy, a klub otrzymywał gratulacje od Artura Wichniarka czy Zbigniewa Bońka. Zanim jednak Widzew rozpocznie rywalizację w nowym sezonie Ekstraklasy, musiał dokonać pewnych zmian w kadrze.

Zobacz wideo "Kilka osób mówiło: grasz, bo jesteś młodzieżowcem. Ale nie przejmowałem się tym"

Pięciu piłkarzy odchodzi z Widzewa Łódź. Jeden z nich występował w I, II i III lidze

Widzew Łódź poinformował w oficjalnym komunikacie, że pięciu piłkarzy odejdzie z klubu z końcem czerwca tego roku i tym samym nie dostaną propozycji nowych kontraktów. Jednym z nich jest Mateusz Michalski, który występował w Widzewie w latach 2016-2022, z przerwą na występy w Radomiaku w sezonie 2019/2020. Pomocnik wystąpił w 149 meczach RTS-u, w których zdobył 39 bramek i zanotował 12 asyst.

Widzew Łódź postanowił też nie przedłużać kontraktów przed nowym sezonem z Przemysławem Kitą, Patrykiem Muchą, Tomaszem Dejewskim oraz Danielem Tanżyną. Ten ostatni nie powinien długo przebywać na bezrobociu, ponieważ według doniesień "Gazety Wyborczej" Tanżyna ma dołączyć do Wisły Kraków. 32-letni obrońca ma być elementem nowej strategii Wisły w I lidze, która ma zamiar pozyskiwać większą liczbę zawodników znad Wisły.

Widzew Łódź planuje już transfery do klubu przed nowym sezonem. Zdaniem portalu WP SportoweFakty beniaminek stara się o 28-letniego napastnika Koldo Obietę z SD Amorebieta. Hiszpan będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego kontrakt z drugoligowym zespołem wygasa z końcem czerwca tego roku. Dodatkowo jego narzeczona ma rozpocząć studia w Polsce, co może okazać się czynnikiem decydującym przy transferze do Widzewa.

Więcej o: