Oficjalnie: Kosta Runjaić nowym trenerem Legii Warszawa

Kosta Runjaić został już oficjalnie nowym trenerem Legii Warszawa. W poniedziałek odbyła się prezentacja szkoleniowca, który w stolicy podpisał dwuletni kontrakt.

Legia Warszawa ma za sobą najbardziej rozczarowujący sezon od wielu lat. Stołeczny klub zajął dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy, a po rundzie jesiennej groził mu nawet spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej. Misję ratowania zespołu przed kompromitacją powierzono Aleksandarowi Vukoviciowi. Serb zdołał poprawić grę drużyny na wiosnę i zapewnił jej ligowy byt na kolejne rozgrywki.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

To już oficjalne. Kosta Runjaic nowym trenerem Legii Warszawa

Wiadomo było jednak, że zatrudnienie Vukovicia to rozwiązanie jedynie tymczasowe. Od wielu miesięcy spekulowano, że nowym trenerem Legii Warszawa zostanie Kosta Runjaić, który doskonale poradził sobie prowadząc Pogoń Szczecin. Z drużyną tą dwukrotnie zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie, a w kampanii 2021/2022 przez długi czas Pogoń liczyła się w walce o tytuł mistrzowski.

O tym, że Niemiec dogadał się z Legią i po zakończeniu sezonu przeniesie się ze Szczecina do Warszawy, wiedzieliśmy już od kilku tygodni. W poniedziałek nastąpiła jednak jego oficjalna prezentacja, jako nowego trenera "Wojskowych". Kosta Runjaić podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. 

- Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich - kryteriach powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii. 

- Poznaliśmy jego warsztat trenerski, metodologię pracy i wymagania wobec zawodników, ale też jego plan na rozwój drużyny. Decyzja miała więc charakter racjonalny, a nie emocjonalny. Wraz z działem sportu stworzymy mu jak najlepsze warunki do przygotowania zespołu. Teraz wraz z trenerem oraz całym działem sportowym dołożymy wszelkich starań, aby wyprowadzić drużynę z kryzysu, który nas dosięgnął. Życzę Koście wielu sukcesów przy Łazienkowskiej - dodał.

Kosta Runjaić karierę trenerską rozpoczynał w w VfR Aalen. W kolejnych latach prowadził znane niemieckie drużyny, jak Darmstadt, MSV Duisburg, 1.FC Kaiserslautern i TSV 1850 Monachium. Ostatnie cztery i pół roku spędził we wspomnianej Pogoni Szczecin, która pod jego wodzą stała się jedną z najsilniejszych drużyn w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.