Potencjalni rywale polskich klubów w europejskich pucharach. Mocne ekipy

Lech Poznań będzie reprezentować Polskę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. "Kolejorz" poznał już potencjalnych rywali i na początku nie może liczyć na taryfę ulgową. Podopieczni Macieja Skorży mogą trafić m.in. na Qarabag, Sheriff Tiraspol czy Łudogorec Razgrad. Raków Częstochowa może mieć jeszcze trudniej, który zacznie od II rundy LKE. Pierwszy rywalem wicemistrza Polski może być FC Basel.

Lech Poznań zdobył mistrzostwo Polski i w przyszłym sezonie będzie reprezentować nasz kraj w europejskich pucharach. Podopieczni Macieja Skorży zagrają w eliminacjach do Ligi Mistrzów 2022/2023 i już w pierwszej rundzie nie będą rozstawieni. Wszystko z powodu niskiego współczynnika (6.000), który sprawia, że już na starcie Lech może trafić na mocnego rywala. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Koldo ObietaWidzew znalazł wymarzonego piłkarza na ekstraklasę. Złożył ofertę za Obietę

Trudna droga Lecha. Znane nazwy

Wśród potencjalnych przeciwników mistrzów Polski są m.in. Qarabag (Azerbejdżan), Malmoe FF (Szwecja), Łudogorec Razgrad (Bułgaria), Sheriff Tyraspol (Mołdawia), Bodo/Glimt (Norwegia), Ferencavros (Węgry), HJK Helsinki (Finlandia), Żalgiris Wilno (Litwa) czy CFR Kluż lub FCSB (Rumunia). Przypomnijmy, że aby awansować do fazy grupowej LM, trzeba przejść cztery etapy. Losowanie zaplanowano na 14 czerwca. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 5 i 6 lipca.

Wilde-Donald Guerrier został piłkarzem Wieczystej KrakówGwiazda Wieczystej Kraków odchodzi. Guerrier chce do ekstraklasy

Na kogo może trafić Raków? 

W przypadku LKE wciąż nie wiadomo, czy Pogoń i Lechia będą rozstawione. Wszystko przez to, że nie wszystkie ligi zakończyły rozgrywki. Z kolei Raków, który rozpocznie grę od II rundy z pewnością nie będzie rozstawiony. Wśród potencjalnych rywali na pewno będą: FC Basel, Slavia Praga, Maccabi Tel Awiw, FC Astana, czy BATE Borysów. Losowanie pierwszej rundy Ligi Konferencji Europy odbędzie się 14 czerwca, dzień później poznamy losowanie drugiej rundy. 

Więcej o: