Probierz reaguje na krytykę ws. obcokrajowców. "Nie pozwolę sobie"

- Nie pozwolę sobie na to, żeby tyle osób krytykowało mnie pod kątem tego, że gdzieś grali obcokrajowcy - w programie "Pogadajmy o piłce" na portalu Meczyki.pl powiedział Michał Probierz.

Michał Probierz bez pracy pozostaje od 9 listopada, kiedy po czterech latach odszedł z Cracovii. Niedługo później 50-letni trener miał rozpocząć pracę w Bruk-Becie Termalica Nieciecza. Miał, ale rozwiązał kontrakt po zaledwie dwóch dniach po nieporozumieniach z władzami klubu.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

W tym roku Probierz łączony był z pracą w Śląsku Wrocław. Ostatecznie 50-latek nie trafił do dolnośląskiego klubu, który zatrudnił Piotra Tworka. W ostatnich dniach media informowały, że Probierz może objąć młodzieżową reprezentację Polski do lat 21, w której miałby zastąpić Macieja Stolarczyka.

Iga ŚwiątekFrancuzi traktują Igę Świątek wyjątkowo. Plakat z Nadalem, kibice przekrzyczeli DJ-a

W niedzielę Probierz był gościem programu "Pogadajmy o piłce" na portalu Meczyki.pl. W rozmowie z dziennikarzami szkoleniowiec stanowczo odpierał główne zarzuty dotyczące jego warsztatu trenerskiego. 

"Nie pozwolę sobie na to, żeby tyle osób krytykowało"

- Nie pozwolę sobie na to, żeby tyle osób krytykowało mnie pod kątem tego, że gdzieś grali obcokrajowcy. Ten atak był spersonalizowany tylko na moją osobę. Jak odszedłem, to już było cicho. Nikt nie mówił, że w Rakowie, Lechu, Wiśle gra po dziesięciu z zagranicy - powiedział Probierz.

I dodał: - Najbardziej rozbawił mnie jeden artykuł, że do Śląska Wrocław biorą młodego Piotra Tworka, a nie starego Michała Probierza. Jest między nami rok różnicy.

Mateusz GamrotGamrot stracił zęba na treningu przed walką w UFC. "Nie ma miękkiej gry" [WIDEO]

W przeszłości Probierz pracował m.in. w Polonii Bytom, Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, ŁKS-ie Łódź, Arisie Saloniki, Wiśle Kraków, GKS-ie Bełchatów oraz Lechii Gdańsk. Jego największymi sukcesami są dwukrotne zdobycie Pucharu Polski (2010 z Jagiellonią, 2020 z Cracovią) oraz wicemistrzostwo Polski z Jagiellonią w sezonie 2016/17.

Więcej o: