Lech Poznań może stracić ważne ogniwo. Media: Są pierwsze propozycje

Lech Poznań może latem stracić swoje ważne ogniwo defensywne. Jak informuje bowiem Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl pojawiła się bowiem oferta za Lubomira Satkę.

Lech Poznań w sezonie 2021/22 wywalczył na stulecie istnienia klubu mistrzostwo Polski. Jednym z zawodników, który miał udział w zdobyciu tytuły był obrońca Lubomir Satka. Nic dziwnego, że piłkarz wzbudził zainteresowanie zagranicznych zespołów.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Ferencvaros chce Lubomira Satkę

Według informacji Tomasza Włodarczyka jednym z zespołów zainteresowanych sprowadzeniem obrońcy jest węgierski Ferencvaros. - Strategią mistrza Polski jest nieosłabianie się w najbliższym oknie przed grą w pucharach. Już są pierwsze propozycje za Lubomira Satkę, chociażby Ferencvaros zaoferował 1,5 mln euro, ale Lech Poznań na ten moment wycenia go na co najmniej 3 mln euro - powiedział dziennikarz na kanale "Meczyki LIVE" w serwisie YouTube.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Nie wiadomo jednak czy władze Lecha zdecydują się na sprzedaż Satki. Stoper był bowiem jednym z ważniejszych zawodników mijającego sezonu, a jego umowa z mistrzem Polski obowiązuje jeszcze przez rok. Słowak rozegrał w tym sezonie 26 spotkań w Ekstraklasie i zdobył jednego gola. W Lechu występuje od 2019 roku.

Lech Poznań nie zamierza osłabiać kadry

Jak powiedział sam trener Maciej Skorża, w szatni Lecha Poznań jest obecnie kilku graczy, którzy chcą odejść. Zaznaczył jednak też, że klub chce się możliwie jak najmniej osłabić przed kolejnym sezonem, w którym "Kolejorz" zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec na jeden z ostatnich konferencji dodał również, iż dział skautingu pracował także nad wzmocnieniami i podkreślił również, że liczy na sprowadzenie pożądanych zawodników.

Wiadomo za to, że na pewno Poznań opuszczą w najbliższym czasie Mickey van der Hart, Pedro Tiba (który ma dołączyć do Legii Warszawa), Jakub Kamiński, Dawid Kownacki oraz Tomasz Kędziora. Ten ostatni ma ponoć nie najlepsze relacje z trenerem Skorżą. 27-latek wystąpił w sześciu meczach i nie przypadł do gustu szkoleniowcowi, który wolał stawiać na Joela Pereirę. To miało negatywnie wpłynąć na relację obu stron. Więcej zmian nie zostało, póki co potwierdzonych, w tym potencjalny transfer Lubomira Satki. 

Więcej o: