Współwłaściciel Wisły Kraków odleciał. Oskarża o "prowokację"

- Ocenimy też publikację materiału pełnego półprawd i niedomówień na dobę przed meczem podwyższonego ryzyka - napisał współwłaściciel Wisły Kraków Tomasz Jażdżyński w odpowiedzi na wywiad z byłym prezesem klubu, Piotrem Obidzińskim.

W Wiśle Kraków wrze. W ubiegłym tygodniu utytułowany klub spadł z ekstraklasy po 26 latach. W ostatnich dniach natomiast w mediach ukazało się wiele nieznanych faktów na temat tego, jak funkcjonował klub w ostatnich latach. 

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Były prezes Wisły Kraków skrytykował Błaszczykowskiego i Królewskiego 

Sporo na temat sytuacji klubie, a także tego, kto ponosi odpowiedzialność za spadek opowiedział Piotr Obidziński, który do kwietnia 2020 roku pełnił funkcję prezesa Wisły Kraków. - Niestety najważniejsze osoby w klubie żyją w świecie teorii spiskowych i lubią podejmować decyzje na podstawie plotek i podszeptów - stwierdził Obidziński.

Były prezes najmocniej skrytykował Jakuba Błaszczykowskiego, któremu - według Obidzińskiego - brakuje trzeźwej oceny sytuacji i negatywnie wpływa na decyzyjność brata Dawida, który jest aktualnym prezesem Wisły. Obidziński opowiedział także na temat relacji, które łączyły go z Jarosławem Królewskim oraz wielu patologicznych sytuacji, na które napotkał podczas pracy w Wiśle. Więcej o tym można przeczytać w TYM MIEJSCU >>>

Działacz Wisły ma pretensję do właściciela portalu za publikację wywiadu. "Nie potrafię zrozumieć, że to się ukazało" 

Wywiad byłego prezesa Wisły dla WP SportoweFakty odbił się szerokim echem, zwłaszcza w wiślackich kręgach. W nieco abstrakcyjny sposób odniósł się do niego współwłaściciel Wisły Kraków Tomasz Jażdżyński, który uznał wywiad "za pełną przekłamań prowokację". Ma także pretensję do... właściciela WP Michała Brańskiego, że ten zgodził się na publikację w takim terminie.

"Ocenimy też publikację materiału pełnego półprawd i niedomówień na dobę przed meczem podwyższonego ryzyka. Ocenimy jako prowokację. I tylko nie potrafię zrozumieć, że to na WP się ukazało Wstyd! Myślałem, że Michał Brański rozumie, czym takie coś grozi w takim momencie" - napisał na Twitterze. 

"Wytłumaczę. Menedżer z bardzo dużym doświadczeniem daje sygnał współwłaścicielowi spółki-wydawcy, że jego medium mogłoby wykazać się większą roztropnością w doborze terminów publikacji. Publikować można oczywiście dowolne bzdury. Wolność słowa mamy."

"Tylko dziennikarz przez duże D mając taki materiał bierze pod uwagę skutki publikacji. Data inna o dwa dni nic by nie zmieniła z merytorycznego punktu widzenia." - dodał także w kolejnych tweetach, w których odpowiadał na krytyczne komentarze dotyczącego pierwszego wpisu. 

Na razie nie wiadomo, co Jażdżyński miał na myśli, pisząc o półprawdach. Aktualnie Wisła Kraków gra z Wartą Poznań w ramach 34. kolejki. W ostatnim meczu zespołu przed spadkiem do I ligi na razie nie doszło do żadnych incydentów, które mogłyby świadczyć o tym, że wywiad rzeczywiście wpłynął na zachowanie kibiców

Więcej o:
Copyright © Agora SA