Klub ekstraklasy może zmienić właściciela. Trwają rozmowy

Jak informuje Interia, Warta Poznań może już latem zmienić właściciela. Zdaniem portalu Bartłomiej Farjaszewski planuje sprzedaż klubu, aczkolwiek na przeszkodzie może stanąć mu kwota, którą chciałby otrzymać. A mowa o 10 milionach złotych.

Przed Wartą Poznań trzeci kolejny sezon gry w ekstraklasie. Po awansie w 2020 roku jeszcze pod wodzą Piotra Tworka klub zajął sensacyjne piąte miejsce, ale kolejne rozgrywki nie były już tak udane. Warta musiała przez długi czas walczyć o utrzymanie. Nowy trener Dawid Szulczek odmienił zespół, który wiosną bez większego trudu zdołał pozostać w lidze na kolejny sezon. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Warta Poznań na sprzedaż. Właściciel chce zarobić 10 milionów złotych

Jak informuje Interia, dobry czas Warty może wykorzystać jej właściciel Bartłomiej Farjaszewski, który planuje latem sprzedać klub i dobrze na nim zarobić. "Od jakiegoś czasu trwają nieoficjalne rozmowy dotyczące możliwości sprzedania akcji Warty. Udało nam się potwierdzić, że przynajmniej dwa podmioty otrzymały zaproszenie do negocjacyjnego stołu w sprawie przejęcia klubu. Jak ustaliliśmy, w tych rozmowach pojawiła się konkretna kwota. Ta ma wynosić 10 mln złotych" - napisano.

Farjaszewski przejął klub z rąk Izabelli i Jakuba Pyżalskich w bardzo trudnym momencie w 2018 roku, gdy długi Warty wynosiły około 800 tysięcy złotych. Z nowym właścicielem pierwszoligowiec zdołał najpierw wyjść na prostą, następnie awansować do ekstraklasy i utrzymać się w niej na trzeci kolejny sezon. 

Kamil SylwestrzakByły piłkarz ekstraklasy wchodzi do klatki. Debiut Sylwestrzaka w zawodowej walce

Ale czy to pozwoli Bartłomiejowi Farjaszewskiemu na zarobek w wysokości 10 milionów złotych? Wydaje się, że będzie to bardzo trudne, gdyż w Polsce biznesmeni nie zabijają się o kluby piłkarskie, a tym bardziej w sytuacji, gdy nie mają one odpowiedniego zaplecza, a Warta z tego powodu musiała się przenieść do Grodziska Wielkopolskiego. 

Interia dodaje jednak, że Farjaszewski jest skłonny "nie tylko do sprzedania całości akcji, ale także na przykład na odsprzedanie pakietu mniejszościowego".

Więcej o: