Media: Adam Majewski nie dla Śląska Wrocław. Nowy, dwuletni kontrakt

Wreszcie wszystko jasne. Adam Majewski prawdopodobnie podpisze nowy dwuletni kontrakt ze Stalą Mielec. Jego obecne umowa obowiązuje tylko do końca sezonu. To oznacza, że 48-latek nie będzie następcą Piotra Tworka w Śląsku Wrocław.

Stal Mielec była jednym z głównych faworytów do spadku w tym sezonie. Klub ostatecznie zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie w 33. kolejce, w czym spora zasługa Adama Majewskiego. Trener wykręcił wynik ponad stan, mimo że zimą zespół został poważnie osłabiony. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Adam Majewski pozostanie w Stali Mielec. Kontrakt na dwa lata 

Choć utrzymanie się Stali w ekstraklasie został uznane za sukces, to nieznana była przyszłość trenera. Kontrakt Adama Majewskiego wygasa w czerwcu 2022 roku i na razie klub nie przedłużył umowy. Jeszcze kilka tygodni temu, kiedy Stal miała passę dziewięciu mecze bez zwycięstwa, coraz częściej pojawiały się głosy nawet o zwolnieniu szkoleniowca. Wypełnienie celu zamknęło te dyskusje, ale nowej umowy wciąż brak. 

Jak informuje serwis WP Sportowe Fakty, Stal Mielec zamierza przedłużyć kontrakt Adama Majewskiego o dwa lata. Nowa umowa dla trenera (jeśli rzeczywiście zostanie podpisana) zamyka tym samym temat jego przejścia do Śląska Wrocław. Majewski był wymieniany w gronie trzech kandydatów do zastąpienia Piotra Tworka na tym stanowisku

48-letni Majewski stosunkowo niedawno zaczął pracować jako pierwszy trener. W 2020 roku został szkoleniowcem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, by po roku niespodziewanie przejąć Stal Mielec. Jego bilans na poziomie ekstraklasy to dziewięć zwycięstw, 10 remisów i 14 porażek. W ostatniej kolejce jego Stal zmierzy się z Wisłą Płock, czyli klubem, w którym Majewski był piłkarzem, asystentem oraz trenerem drugiej drużyny. 

Więcej o: