Co dalej z Jerzym Brzęczkiem? Trener zostawił decyzję Wiśle Kraków

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy. Piłkarze Jerzego Brzęczka przegrali w miniony weekend z Radomiakiem Radom i stracili szansę na utrzymanie w elicie. Sobotni mecz z Wartą będzie dla wielu piłkarzy ostatnim spotkaniem w barwach "Białej Gwiazdy". Czy również dla Jerzego Brzęczka? - Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli - mówił były selekcjoner reprezentacji Polski.

Trzynastokrotni mistrzowie Polski żegnają się z elitą po niedzielnej porażce z Radomiakiem 2:4. Przed ostatnim meczem sezonu tracą cztery punkty do bezpiecznego miejsca i nie mają już szans na utrzymanie. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Wisła od początku sezonu grała fatalnie, co spowodowało zmianę szkoleniowca. Za Adriana Gulę drużnę przejął Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner miał za zadanie utrzymać "Białą Gwiazdę" w elicie. Na 12 spotkań ligowych wygrał tylko jedno, a siedem zremisował. Przy podpisywaniu kontraktu Brzęczek miał zapis, że w przypadku utrzymania jego kontrakt zostanie przedłużony. Co dalej z jego przyszłością w Wiśle? 

– Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli. To oni muszą podjąć decyzję. Wszyscy zdają sobie sprawę, że jest wiele rzeczy, które teraz trzeba przygotować. Z mojej strony jest wola dalszej pracy, ale decyzja jeszcze nie zapadła – stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski. 

Co dalej z Brzęczkiem? Lakoniczny komunikat klubu

Jak informuje TVP Sport, szkoleniowiec Wisły najprawdopodobniej pozostanie w klubie i podejmie się próby powrotu do Ekstraklasy. Póki co, klub nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie. Zarząd Wisły przekazał jedynie informacje o przygotowaniach do najbliższego sezonu 1 ligi. W komunikacie napisano, że 13 czerwca zespół wróci do zajęć, a wcześniej klub zorganizuje konferencję prasową z udziałem właścicieli oraz władz, na której zostaną przedstawione informacje o strategii, planach i strukturze Wisły w kolejnym sezonie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.