Co dalej z Jerzym Brzęczkiem? Trener zostawił decyzję Wiśle Kraków

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy. Piłkarze Jerzego Brzęczka przegrali w miniony weekend z Radomiakiem Radom i stracili szansę na utrzymanie w elicie. Sobotni mecz z Wartą będzie dla wielu piłkarzy ostatnim spotkaniem w barwach "Białej Gwiazdy". Czy również dla Jerzego Brzęczka? - Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli - mówił były selekcjoner reprezentacji Polski.

Trzynastokrotni mistrzowie Polski żegnają się z elitą po niedzielnej porażce z Radomiakiem 2:4. Przed ostatnim meczem sezonu tracą cztery punkty do bezpiecznego miejsca i nie mają już szans na utrzymanie. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków"Błaszczykowscy wierzą, że Królewski jest polskim Muskiem i wyłączy Cracovii internet"

Wisła od początku sezonu grała fatalnie, co spowodowało zmianę szkoleniowca. Za Adriana Gulę drużnę przejął Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner miał za zadanie utrzymać "Białą Gwiazdę" w elicie. Na 12 spotkań ligowych wygrał tylko jedno, a siedem zremisował. Przy podpisywaniu kontraktu Brzęczek miał zapis, że w przypadku utrzymania jego kontrakt zostanie przedłużony. Co dalej z jego przyszłością w Wiśle? 

– Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli. To oni muszą podjąć decyzję. Wszyscy zdają sobie sprawę, że jest wiele rzeczy, które teraz trzeba przygotować. Z mojej strony jest wola dalszej pracy, ale decyzja jeszcze nie zapadła – stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski

Wisła Kraków w Amp fubtolu strzela gola po pięknej akcji. Liga Mistrzów.Wisła Kraków awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Pochwalił sam Boniek

Co dalej z Brzęczkiem? Lakoniczny komunikat klubu

Jak informuje TVP Sport, szkoleniowiec Wisły najprawdopodobniej pozostanie w klubie i podejmie się próby powrotu do Ekstraklasy. Póki co, klub nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie. Zarząd Wisły przekazał jedynie informacje o przygotowaniach do najbliższego sezonu 1 ligi. W komunikacie napisano, że 13 czerwca zespół wróci do zajęć, a wcześniej klub zorganizuje konferencję prasową z udziałem właścicieli oraz władz, na której zostaną przedstawione informacje o strategii, planach i strukturze Wisły w kolejnym sezonie.

Więcej o: