Przykry koniec Artura Boruca w Legii Warszawa. Nie będzie nawet pożegnania

Artur Boruc nie będzie miał oficjalnego pożegnania z Legią Warszawa w ostatniej kolejce sezonu Ekstraklasy, podaje WP SporotweFakty. W klubie zrezygnowano z ceremonii na cześć legendarnego bramkarza.

Legia Warszawa w sobotę rozegra ostatni mecze Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej podejmie Cracovię. Przy okazji miało odbyć się także pożegnanie Artura Boruca. Umowa legendarnego bramkarza wygasa wraz z końcem czerwca i nie zostanie przedłużona.

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

To już koniec przygody Artura Boruca z Legią. Klub zrezygnował z oficjalnego pożegnania swojej legendy

Jak jednak podaje portal WP SportoweFakty, żadnej uroczystości na cześć byłego reprezentanta Polski nie zobaczymy. Legia Warszawa wycofała się z pomysłu pożegnania Boruca w oficjalny sposób przed własnymi kibicami i ten po sezonie zwyczajnie opuści klub. Wygląda na to, że za taki obrót spraw odpowiedzialny jest sam zawodnik. 

France Soccer League OneWielkie pieniądze dla Kyliana Mbappe. 300 milionów za sam podpis

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Doświadczony bramkarz z czasem został odsunięty od drużyny przez trenera Aleksandara Vikovicia. Wszystko zaczęło się od incydentu z lutowego meczu z Wartą Poznań. Wówczas Boruc uderzył jednego z rywali, za co obejrzał czerwoną kartkę. Po drodze do szatni odepchnął jeszcze operatora kamery. Komisja Ligi ukarała 41-latka zawieszeniem na trzy mecze i grzywną w wysokości 25 tysięcy złotych.

Po odbyciu dyskwalifikacji Artur Boruc nie wrócił już do gry. Co więcej, nie poczuwał się do zapłacenia kary finansowej, która nadal pozostaje nieuregulowana. Doświadczony piłkarz, który do niedawna był liderem i wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów, teraz siał ferment w drużynie. W końcu sam się od niej odsunął i przestał wchodzić do bramki nawet na treningach. Wszystko wskazuje na to, że koniec jego profesjonalnej kariery będzie smutny.

Legia Warszawa planuje jednak zorganizować specjalny mecz pożegnalny dla Boruca. Mieliby w nim wystąpić jego znajomi i przyjaciele z boiska. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, w towarzyskim spotkaniu mieliby wziąć udział piłkarze, których golkiper poznał za czasów gry nie tylko w reprezentacji Polski, ale także Celticu Glasgow, Southampton, czy Fiorenitnie. Więcej na ten temat TUTAJ

/Mecz pilki noznej U21 Polska - Lotwa w KrakowieZachwyty włoskich mediów nad Nicolą Zalewskim. "To klejnot Romy"

Więcej o: