Raków i Pogoń walczą o Brazylijczyka. To były mistrz Belgii

Neto Borges na celowniku polskich klubów - informuje WP Sportowe Fakty. Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin walczą o podpis 25-letniego Brazylijczyka. Lewy obrońca CD Tondela w przeszłości grał m.in. w belgijskim Genk, z którym zdobył mistrzostwo kraju.

Raków i Pogoń już myślą o przygotowaniach do europejskich pucharów. Obie drużyny zagrają w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy, w związku z tym potrzebują wzmocnień. Jednym z piłkarzy, którym interesują się oba kluby jest Neto Borges. 25-letni obrońca, który ostatni sezon spędził w portugalskim CD Tondela miałby trafić do polskiej Ekstraklasy - informuje "WP Sportowe Fakty". 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

25-latek ostatni rok spędził w Liga Portugal. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 29 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył pięć asyst. Do Europy trafił w 2018 roku i występował w szwedzkim Hammarby. Rok później trafił za 2 mln euro do KRC Genk. W Belgii nie wywalczył jednak miejsca w podstawowej jedenastce, ale zdobył z drużyną mistrzostwo kraju (2018/2019) i Superpuchar (2019).

Neto do wzięcia za darmo

W sierpniu 2020 roku Brazylijczyk wrócił do ojczyzny, gdzie przez rok grał w barwach Vasco da Gama. Wrócił do Genk, ale w sierpniu 2021 roku trafił do CD Tondela. Choć obrońca grał regularnie w barwach portugalskiej drużyny, to klub na koniec sezonu zajął 17. miejsce w tabeli i spadł do Liga Portugal 2.

Według Transfermarkt Brazylijczyk jest wyceniany na kwotę 800 tys. euro. Zawodnikowi kończy się umowa, więc klub, który będzie chciał go pozyskać, nie będzie musiał za niego płacić. 

Więcej o: