Jewhen Konoplanka na dłużej w Cracovii. Ukrainiec przedłużył kontrakt

Jehwen Konoplanka będzie dalej bronił barw Cracovii. Ukrainiec, który trafił do ekipy "Pasów" przez wojnę w swoim kraju, zdecydował się na dłużej związać z krakowskim zespołem. Pomocnik zostanie w drużynie prowadzonej przez Jacka Zielińskiego przynajmniej do końca następnego sezonu.

Cracovia poinformowała, że Jewhen Konoplanka przedłużył kontrakt z zespołem. Zgodnie z nową umową Ukrainiec pozostanie w ekipie z Krakowa do końca czerwca 2023 roku. Choć 32-latek nie strzelił wiosną żadnego gola, ani też nie zanotował asysty, to najwidoczniej klub był zadowolony z jego postawy i wierzy, że zawodnik nie pokazał jeszcze pełni swojego potencjału, który prezentował w trakcie swej kariery.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Jewhen Konoplanka przedłużył kontrakt z Cracovią. Piłkarz dobrze czuje się w Krakowie

"Pasy" poinformowały o dalszej współpracy z Ukraińcem za pośrednictwem swojej oficjalnej strony klubowej. Cracovia przygotowała wideo z Jewhenem Konoplanką, który oprowadza nas po mieście. Widać, że piłkarz bardzo dobrze czuje się w Krakowie, bowiem w nagraniu wskazał kilka swoich ulubionych miejsc i podkreślił swoje zauroczenie Rynkiem Głównym. - Przepiękne miejsce! - powiedział 32-latek. 

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Konoplanka rozegrał do tej pory w Cracovii dziewięć spotkań. Ukrainiec pomógł zespołowi w zapewnieniu sobie miejsca w pierwszej dziesiątce Ekstraklasy na koniec sezonu. "Pasy" zajmują aktualnie 7. miejsce, ale wciąż mają szansę na wyprzedzenie Radomiaka i zajęcie 6. lokaty na koniec zmagań. W ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek zawodnicy Jacka Zielińskiego zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Wcześniej piłkarz reprezentował barwy Szachtara Donieck (mistrzostwo Ukrainy 2020), w a trakcie swej kariery grał także w takich zespołach jak Schalke 04 Gelsenkirchen, Sevilla (triumf w Lidze Europy w 2016), czy Dnipro Dniepropietrowsk. Dla reprezentacji Ukrainy rozegrał 86 spotkań, w których zdobył 21 bramek. Z kadrą wziął udział w Euro 2012 i Euro 2016. 

Więcej o: