Wisła Kraków przerywa milczenie po spadku. "Zwracamy się z uprzejmą prośbą"

Wisła Kraków pierwszy raz od pożegnania się z szansami na utrzymanie w Ekstraklasie wydała komunikat ws. przyszłości klubu. Kibice jednak dowiedzieli się niewiele. Jest on raczej zapowiedzią działań

W ostatnią niedzielę Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom 2:4, choć prowadziła w tym meczu już 2:0. Ostatecznie dla fanów krakowskiego klubu stało się jednak najgorsze i klub stracił trzy punkty i szanse na uratowanie ekstraklasy w tym sezonie. 

Zobacz wideo

Przez kilka dni w mediach wypowiadali się tylko współwłaściciel - Jarosław Królewski i wiceprezes Maciej Bałaziński. Piłkarzem, który zabrał głos był tylko Zdenek Ondrasek, który w poniedziałek był gościem programu Sport.pl LIVE. Wszyscy czekali jednak na jakieś oficjalne stanowisko klubu i wypowiedź Jakuba Błaszczykowskiego lub prezesa Wisły Dawida Błaszczykowskiego, którzy nabrali wody w usta. 

Jest komunikat na stronie Wisły Kraków

W piątek pojawił się jednak komunikat na stronie klubu. - 13 czerwca 2022 roku zawodnicy pierwszej drużyny TS Wisła Krakow SA rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/2023. Przed pierwszym treningiem Klub planuje zorganizować konferencję prasową z udziałem właścicieli i władz, na której zostaną przedstawione informacje o strategii, planach i strukturze Wisły w kolejnym sezonie - pisze Wisła Kraków.

I dodają: Jednocześnie informujemy, iż władze Klubu prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu stworzenie warunków pozwalających na jak najszybszy powrót pierwszej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Trwają również konsultacje z najważniejszymi Sponsorami i Partnerami biznesowymi. Władze i właściciele klubu w pełni rozumieją rozgoryczenie, zniecierpliwienie i zaniepokojenie panujące wśród sympatyków Wisły Kraków. Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji, która szczegółowo zostanie omówiona podczas zapowiedzianej konferencji prasowej.

Ostatni mecz w Ekstraklasie Wisła Kraków zagra w sobotę z Wartą Poznań. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.30 

Więcej o: