Media: Trzech kandydatów do zastąpienia Piotra Tworka w Śląsku

Piotr Tworek rozstanie się ze Śląskiem Wrocław z końcem tego sezonu, mimo wywalczonego utrzymania w Ekstraklasie. Jednym z kandydatów jest Adam Majewski, zatrudniony obecnie w Stali Mielec - informują meczyki.pl.

Śląsk Wrocław do samego końca nie mógł być pewny utrzymania w Ekstraklasie. Ostatecznie ten scenariusz stał się faktem dzięki porażce Wisły Kraków z Radomiakiem Radom (2:4), choć sam Śląsk nie pomógł sobie przez remis ze Stalą Mielec (1:1) po bramce straconej w ostatniej minucie spotkania. Ten sezon na ławce trenerskiej Śląska rozpoczął Jacek Magiera, a od początku marca za wyniki klubu odpowiadał Piotr Tworek. Ta przygoda jednak szybko się zakończy.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Media: Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Trzech kandydatów

Samuel Szczygielski i Tomasz Włodarczyk poinformowali w programie "Okno Transferowe", jaka przyszłość czeka Śląska Wrocław na ławce trenerskiej w przyszłym sezonie. Piotr Tworek zostanie zwolniony po meczu z Górnikiem Zabrze, mimo wywalczenia utrzymania w Ekstraklasie. Praca szkoleniowca we Wrocławiu może jednak pozostawiać wiele do życzenia, ponieważ wygrał zaledwie jeden z dziewięciu meczów w lidze, konkretniej 2:1 z Wisłą Płock.

Zdaniem dziennikarzy meczyki.pl, Śląsk rozważa co najmniej trzech kandydatów do zastąpienia Piotra Tworka. Jednym z nich jest Adam Majewski ze Stali Mielec, który już toczy rozmowy z władzami Śląska, ale ma też możliwość pozostania w Mielcu na kolejny sezon. Innym rozwiązaniem jest Ivan Djurdjević, który po zakończeniu sezonu przestanie współpracować z Chrobrym Głogów, ale wrocławianie muszą się spieszyć, ponieważ Serba rozważają też w Jagiellonii Białystok.

Trzecią opcją dla Śląska Wrocław jest Luka Elsner, brat Roka, który grał we Wrocławiu w latach 2011-2013 i chce tam umieścić członka swojej rodziny. Starszy z braci Elsnerów zbiera już doświadczenie w karierze trenerskiej, a w sezonie 2021/2022 odpowiadał za wyniki Standardu Liege. Meczyki.pl dodaje, że jedną z opcji jest Marcin Brosz, zatrudniony w roli selekcjonera do lat 19 w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.