Hitowy transfer Legii? Musi zaoferować rekordową pensję

Legia Warszawa po nieudanym sezonie w Ekstraklasie szuka wzmocnień przed kolejnymi rozgrywkami. Klub z Łazienkowskiej od kilku tygodni obserwuje Kolumbijczyka Oscara Estupinana. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć oczekiwania finansowe tego piłkarza.

Legia w tym sezonie spisuje się przeciętnie i na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek w Ekstraklasie piłkarze z Warszawy zajmują dziesiąte miejsce. Nic więc dziwnego, że władze klubu już szukają potencjalnych wzmocnień zespołu.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Oscar Estupinan trafii do Legii? Może paść ligowy rekord

O zainteresowaniu Legii Warszawa kolumbijskim napastnikiem informowaliśmy już kilkanaście godzin temu. Stołeczny klub o pozyskanie Estupinana ma walczyć między innymi z holenderskim PSV oraz Sportingiem Braga

Legia Warszawa wygra rywalizację z PSV o Oscara Estupinana?Legia Warszawa walczy o dwóch napastników. PSV też chce Estupinana

Pozyskanie Kolumbijczyka może się jednak okazać niezbyt łatwym zadaniem ze względu na oczekiwania finansowe piłkarza. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu WP SportoweFakty Estupinan oczekuje pensji w wysokości miliona euro netto rocznie. Gdyby napastnik trafił do polskiego klubu to zdecydowanie zostałby rekordzistą Ekstraklasy pod względem zarobków. Dotychczas bowiem najwyższe kontrakty w samej Legii, a także całej lidze nie przekraczały kilkuset tysięcy euro.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Dobry sezon Estupinana

Oscar Estupinan w tym sezonie notuje bardzo dobre występy w lidze portugalskiej. Kolumbijczyk gra w Victorii Guimares i w bieżących rozgrywkach zdobył łącznie 33 bramki i zanotował 16 asyst. Nie dziwi więc zainteresowanie wielu zespołów. 

Zmiana tonu Macieja Skorży zwiastowała zmianę nastoju całego zespołuDiametralna przemiana Macieja Skorży. "Absolutny szef"

Umowa Estupinana z Victorią Guimares wygasa 30 czerwca. Zawodnik będzie więc w letnim okienku transferowym do wzięcia za darmo. Mimo to wydaje się, że szanse na to, że Kolumbijczyk trafi do Legii są znikome. Wszystko przez kwestie związane z płacą.

Więcej o: