"O Jogo" pisze o absolutnym rekordzie ekstraklasy. Lech może wydać 4 mln euro

Portugalski dziennik "O Jogo" przekazał, że Lech Poznań już niebawem może sprowadzić kolejnego portugalskiego piłkarza. Chodzi o Afonso Sousę, obecnego gracza Belenenses SAD, za którego mistrzowie Polski mają zapłacić rekordowe cztery miliony euro.

Jak dotąd najdroższym transferem Lecha Poznań był Adriel Ba Loua, za którego przed rozpoczęciem tego sezonu mistrzowie Polski zapłacili 1,2 miliona euro. Rekord ekstraklasy z kolei należy do Legii Warszawa, która w lutym 2020 roku wydała 1,8 miliona euro za Bartosza Slisza z Zagłębia Lubin. Lech niebawem może wydać na nowego gracza znacznie więcej.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Krychowiak pożegnał się z Grecją. Krychowiak pożegnał się z Grecją. "Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy"

Rekordowy transfer Lecha?

"O Jogo" informuje, że odejście Sousy z portugalskiego klubu jest nieuniknione, a jego kolejnym zespołem ma być Lech Poznań. Transfer rzekomo ma oscylować w granicach czterech milionów euro, z czego tylko połowa trafi do Belenenses SAD. Dwa miliony euro miałyby zasilić kasę FC Porto, które posiada 50% praw sportowych zawodnika.

Jeśli faktycznie doszłoby do takiego transferu, byłby to kolejny Portugalczyk w zespole Macieja Skorży. Obecnie w kadrze Lecha znajdują się jeszcze Pedro Rebocho, Joel Pereira, Pedro Tiba i Joao Amaral.

Kariera Afonso Sousy

Afonso Sousa to 22-letni ofensywny pomocnik, który może również występować na lewym skrzydle. Ma za sobą występy na wszystkich szczeblach młodzieżowej reprezentacji Portugalii, a więc U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 i U-21. Do tej pory rozegrał w nich łącznie 42 spotkania i strzelił dwa gole.

Paulo DybalaDybala dostał propozycję, żeby stworzyć zabójczy duet z rodakiem w Interze Mediolan

Sousa jest wychowankiem SC Beira-Mar, jednak w wieku zaledwie dziewięciu lat trafił do juniorskiej drużyny FC Porto, zaś od 2013 roku występował w młodzieżowych drużynach tego klubu. W 2019 roku awansował do zespołu B, natomiast we wrześniu 2020 roku przeniósł się do Belenenses SAD. W tym sezonie rozegrał 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty.

 
Więcej o: