Były trener krytykuje Wisłę Kraków. "Pchała się do spadku"

Były niezwykle doświadczony trener, który w trakcie swojej kariery czterokrotnie prowadził Wisłę Kraków Orest Lenczyk w dosadnych słowach opisał grę krakowskiego klubu w tym sezonie. Jego zdaniem "lepiej od Wisły grały nawet Termalica i Górnik Łęczna".

Po 33. kolejce ekstraklasy wiemy już, kto pożegna się z rozgrywkami. W kolejnym sezonie na najwyższym poziomie rozgrywkowym nie zagrają Górnik Łęczna, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Wisła Kraków. Szczególnie spadek ostatniej z tych drużyn jest olbrzymim zaskoczeniem, a w ratowaniu sytuacji drużyny nie pomógł nawet były selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Jerzy Brzęczek Wisła zwolni Brzęczka? Frankowski: Dać szansę komuś innemu

Wisła Kraków spadła z ekstraklasy

Były trener polskiej kadry rozpoczął pracę w Krakowie w połowie lutego i w 13 meczach zdołał odnieść tylko jedno zwycięstwo. Decydujący o najbliższej przyszłości klubu był wyjazdowy mecz z Radomiakiem Radom. Choć Wisła prowadziła już 2:0, ostatecznie przegrała 2:4 i oficjalnie spadła z ekstraklasy.

Jest to pierwsze pożegnanie się Wisły Kraków z najwyższą klasą rozgrywkową od 26 lat. Wcześniej po raz ostatni opuszczała ekstraklasę w 1994 roku, a razem z nią spadały wówczas Polonia Warszawa, Siarka Tarnobrzeg i Zawisza Bydgoszcz. Po dwóch latach Wisła wróciła wtedy do pierwszej ligi.

Lenczyk rozczarowany postawą Wisły Kraków

Duże rozczarowanie postawą Wisły Kraków w tym sezonie wyraził Orest Lenczyk, który w przeszłości czterokrotnie był jej trenerem i dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. 79-latek w rozmowie z "Super Expressem" użył mocnych słów, aby opisać to, co pokazała drużyna z Małopolski w tych rozgrywkach.

- Gdy patrzyłem jak gra Wisła, to bardziej podobała mi się Termalica, a nawet Łęczna grała od czasu do czasu dobrze, nie mówiąc o Zagłębiu i Śląsku. Wisła swoją grą pchała się do spadku i nie może narzekać na brak szczęścia - skomentował.

Legia znalazła następcę Artura Boruca? Gruzin pod obserwacją Legia znalazła następcę Artura Boruca? Gruzin pod obserwacją

Lenczyk mówił również o tym, czy Jerzy Brzęczek powinien pozostać na swoim stanowisku. - Uważam, że Jurek i Kuba mogą mieć już tego dość. A może problem polega na tym, że obaj są bardzo porządnymi ludźmi, a jeśli ktoś jest porządny, to musi się obawiać, że może mieć problem - dodał.

Więcej o: