Boniek zaapelował do Kuleszy ws. uhonorowania mistrza. "Flaga na piersi"

Zbigniew Boniek zaapelował do Cezarego Kuleszy, by PZPN przygotował uchwałę zgodnie z którą mistrz Polski miałby obowiązek gry z polską flagą na koszulce. - Flaga na piersi - wielkie wyróżnienie, na które trzeba zasłużyć - napisał były prezes PZPN na Twitterze. Kibice są jednak podzieleni.

Lech Poznań zapewnił sobie tytuł mistrzowski w minionej serii gier Ekstraklasy. Piłkarze Macieja Skorży pokonali Wartę 2:1, a ich główny rywal Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin 1:0. Takie wyniki pozwoliły kibicom z Poznania na świętowanie sukcesu jedną kolejkę przed końcem sezonu. 

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Zbigniew Boniek z tej okazji opublikował wpis na Twitterze, w którym zachęca do wprowadzenia polskiej flagi na koszulki. W ten sposób miałby być honorowany zespół będący aktualnym mistrzem Polski. - Fajnie byłoby... Drużyna, która zdobywa MP ma prawo i obowiązek w następnym sezonie mieć na koszulce naszą polską flagę... Panie Prezesie, warto pomyśleć i zrobić uchwałę - napisał Boniek, zachęcając Cezarego Kuleszę do działania w tej sprawie.

- Flaga na piersi - wielkie wyróżnienie, na które trzeba sobie zasłużyć - dodał Boniek. Były prezes PZPN tym samym chciałby nawiązać do innych europejskich lig, które na różne sposoby honorują aktualnych mistrzów.

To jednak podzieliło kibiców, którzy pod wpisem Zbigniewa Bońka zaczęli krytykować byłego prezesa PZPN za brak działań podczas jego kadencji prezesa. Co więcej, zwracają uwagę, że zajmuje się rzeczami mającymi niewielkie znaczenie, gdy w poniedziałek reprezentacja Polski U-17 przegrała aż 1:6 z Francją na otwarcie mistrzostw Europy.

Jakub Wawrzyniak uważa jednak, że to dobry pomysł, co wyraził w odpowiedzi na wpis Zbigniewa Bońka.

Więcej o: