Media: To już pewne. Legia Warszawa będzie mieć nowego napastnika

Blaz Kramer z FC Zurich będzie nowym napastnikiem Legii Warszawa. Zastąpi on odchodzącego z Legii byłego króla strzelców ekstraklasy - Tomasa Pekharta.

Sezon 2021/2022 był jednym z najgorszych w wykonaniu Legii Warszawa. Stołeczny klub bardzo długo znajdował się w strefie spadkowej. Ostatecznie drużyna Aleksandara Vukovicia zdołała wyjść z kryzysu i zameldowała się na bezpiecznej pozycji w tabeli. Na kolejkę przed końcem ligowych zmagań Legia zajmuje dziesiąte miejsce. 

Zobacz wideo Interaktywny Sport Quiz

Legia Warszawa znalazła następcę Pekharta. Blaz Kramer wzmocni ofensywę zespołu

W związku z rozczarowującymi wynikami władze stołecznego klubu zapowiedziały przebudowę drużyny. Z zespołem pożegna się wielu zawodników, m.in. napastnik Tomas Pekhart, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku. Klub rozpoczął już poszukiwania następcy Czecha. Ze względu na niewielki budżet Legia jest zainteresowania przede wszystkim piłkarzami dostępnymi na zasadzie wolnego transferu. Jednym z nich jest Blaz Kramer z FC Zurich.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

O możliwych przenosinach Słoweńca informował w poniedziałek Łukasz Olkowicz, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". We wtorek portal meczyki.pl potwierdził te doniesienia, dodając, że "sprawa jest już przesądzona, a strony doszły do porozumienia". Od przyszłego sezonu Kramer będzie reprezentował barwy Legii, a jego oficjalne przywitanie w drużynie może nastąpić już w przyszłym tygodniu. 

25-latek przypomina warunkami fizycznymi Pekharta. Zawodnik ma 191 centymetrów wzrostu. W poprzednich sezonach Słoweniec odgrywał ważną rolę w szwajcarskim zespole. Jednak w obecnych rozgrywkach Kramer miał sporego pecha. Po trzech kolejkach napastnik doznał kontuzji, która wykluczyła go z rywalizacji na prawie dwa miesiące. Do gry powrócił w listopadzie, ale od tego momentu pełnił w drużynie rolę zmiennika. W obecnym sezonie 25-latek wystąpił w 21 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i miał trzy asysty. Kilka dni temu Kramer wraz z FC Zurich zdobył mistrzostwo Szwajcarii.

Wcześniej Kramer występował w rezerwach Wolfsburga oraz słoweńskim Aluminij.

Więcej o: