Współwłaściciel Wisły Kraków zapowiada odbudowę. "Rozmowy ze wszystkimi piłkarzami"

Współwłaściciel Wisły Kraków Jarosław Królewski ponownie zabrał głos na Twitterze po spadku "Białej Gwiazdy". Zapowiedział rozmowy z piłkarzami, a także zdradził, kiedy Wisła przygotuje i opublikuje plan na nowy sezon.

Choć wielu kibicom trudno to sobie wyobrazić, to w przyszłym sezonie ekstraklasy zabraknie Wisły Kraków. 13-krotny mistrz Polski w niedzielę stracił jakiekolwiek szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W jednym z dwóch meczów ostatniej szansy drużyna Jerzego Brzęczka prowadziła 2:0 z Radomiakiem Radom, żeby przegrać 2:4 i pożegnać się z ligą.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

Kibice Wisły Kraków wściekli po spadku drużyny z EkstraklasyGłos kibiców Wisły: "Przekazujemy klubowi 1,5 mln zł rocznie. Tak dalej być nie może"

Jarosław Królewski zapowiedział rozmowy z piłkarzami. "Habilitacje na temat upadku"

Dla wszystkich związanych z krakowskim klubem wynik tego sezonu to szok. Kazimierz Kmiecik nie potrafił ukryć łez na ławce rezerwowych. Michal Frydrych w wywiadzie po meczu stwierdził, że myślał, iż Wisła będzie walczyć o najwyższe lokaty. Zdenek Ondrasek z kolei przejechał się po całej drużynie i powiedział, że spadek Wisły to wstyd dla każdego piłkarza. W mediach pojawiają się kolejne komentarze dziennikarzy, kibiców i ekspertów, którzy próbują zdiagnozować przyczyny spadku Wisły.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Do tych publikacji odniósł się jeden ze współwłaścicieli Wisły, Jarosław Królewski. Jednocześnie poinformował o tym, jakie plany ma klub na nowy sezon. "Przeczytałem i przesłuchałem 'z grubsza' wszystko co zostało dziś wyprodukowane na temat Wisły Kraków. Widzę, że liczba habilitacji na temat anatomii upadku wciąż rośnie. Mniej więcej do końca maja zajmie nam poukładanie i dokończenie planu na nowy sezon – napisał na Twitterze. I zaraz potem dodał: - Obejmuje on m.in. rozmowy z każdym zawodnikiem i otoczeniem biznesowym. Zaraz potem go przedstawimy. Do tego czasu polecam omijać szerokim łukiem powstające doktoraty na temat problemów – napisał Królewski.

O rozmowach z piłkarzami wcześniej mówił m.in. wiceprezes Maciej Bałaziński w rozmowie z RMF FM. Na Twitterze wspomniał o tym również drugi ze współwłaścicieli, Tomasz Jażdżyński. Obaj dali do zrozumienia, że klub czeka "głęboka restrukturyzacja". Najprawdopodobniej wielu zawodników odejdzie z zespołu, a kontrakty reszty będą renegocjowane.

Ondrasek gorzko o drużynie Wisły. Ondrasek gorzko o drużynie Wisły. "Nie ma takich jak Głowacki czy Brożek"

- Ja się nigdzie nie wybieram – mówił w poniedziałek napastnik "Białej Gwiazdy" Zdenek Ondrasek w programie Sport.pl LIVE. - Jestem w domu. Wróciłem do tego klubu, bo go kocham. Chcę dla niego jak najlepiej. Jestem dumny, że dostałem tę szansę. Ale jesteśmy w sytuacji takiej, jaka jest. Mam jeszcze rok kontraktu. To pytanie do klubu, jaki ma w ogóle plan. Moja przyszłość jest w rękach klubu.

Więcej o: