Niepewna przyszłość Brzęczka w Wiśle Kraków. Trener uciął temat

Wisła Kraków po 26 latach spadła z ekstraklasy. Porażka 2:4 z Radomiakiem sprawiła, że drużyna ze stolicy Małopolski straciła szanse na utrzymanie. Czy trener Jerzy Brzęczek pozostanie w klubie na kolejny sezon? Mimo wcześniejszych zapewnień nie jest to pewne.

Niedziela była sądnym dniem dla Wisły Kraków. Choć zespół prowadzony przez Jerzego Brzęczka prowadził już na wyjeździe z Radomiakiem Radom 2:0, to w drugiej połowie gospodarze strzelili cztery bramki i mecz zakończył się ich wygraną 4:2. W efekcie Wisła po raz pierwszy od 26 lat spadła z ekstraklasy.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Wisła Kraków po przegranej 2:4 z Radomiakiem Radom. PIłkarze opuszczają stadionPiłkarze Wisły Kraków opuścili stadion dopiero po północy. Mocne "instrukcje" od kibiców

Wisła Kraków żegna się z ekstraklasą

Po końcowym gwizdku były selekcjoner reprezentacji Polski nie szukał winnych takiej sytuacji. - Biorę ten wynik na siebie. Odpowiedzialność spada też na moją głowę. Przychodząc do Wisły, miałem świadomość, jak trudna jest sytuacja. Myślę, że teraz jest moment, że wszyscy jesteśmy rozczarowani - powiedział przed kamerami Canal+ Sport.

Ewentualne zwycięstwo nad Radomiakiem nie byłoby gwarancją utrzymania w ekstraklasie. W przypadku wygranej Wisła miałaby 34 punkty, o jeden mniej od Śląska Wrocław. Drużyna z Krakowa w ostatniej kolejce zagra z Wartą Poznań, ale już teraz wiadomo, że wynik tego spotkania nie będzie miał znaczenia.

Brzęczek ucina temat dalszej pracy w Wiśle

W kwietniu tego roku władze Wisły zapewniały, że w razie spadku z ligi były selekcjoner nie zostawi klubu. - Trener Brzęczek zadeklarował, że nawet jeśli spadniemy do pierwszej ligi, to jest gotowy zostać - poinformował Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków.

Mówiło się również o poszerzeniu kompetencji Brzęczka, by miał większy wpływ na budowanie kadry na kolejny sezon. Sam zainteresowany w niedzielę jednak nie zadeklarował, czy przedłuży wygasający 1 lipca kontrakt.

- Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwa sytuacja. Ale nie chcę rozmawiać teraz na temat mojej przyszłości. Będziemy rozmawiać, niczego nie wykluczam - podsumował były selekcjoner polskiej kadry.

Pościg za autokarem z piłkarzami WisłyCyrki przed stadionem Wisły. Kibice pogonili autokar z piłkarzami [WIDEO]

Jerzy Brzęczek jest trenerem Wisły Kraków od 14 lutego, kiedy to zastąpił Adriana Gulę. Jego dotychczasowy bilans jest bardzo słaby - w 13 ligowych spotkaniach odnotował jedno zwycięstwo, siedem remisów i pięć porażek.

Więcej o: