Cyrki przed stadionem Wisły. Kibice pogonili autokar z piłkarzami [WIDEO]

Kibice Wisły Kraków zebrali się pod stadionem swojego klubu w oczekiwaniu na drużynę "Białej Gwiazdy", która wraca z Radomia, gdzie przypieczętowała swój spadek z ekstraklasy. Kibice nie mogą doczekać się przyjazdu autokaru. Na dodatek co rusz pojawiają się sprzeczne informacje co do tego, gdzie pojazd ma zaparkować. Dlatego kibice Wisły przemieszczają się z miejsca na miejsce.

Po 26 latach pobytu w ekstraklasie Wisła Kraków spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej. "Biała Gwiazda" w niedzielę grała mecz ostatniej szansy z Radomiakiem Radom. Wydawało się, że Wisła będzie miała szansę, żeby wywalczyć utrzymanie w ostatnim meczu sezonu z Wartą, bo w 48. minucie prowadziła już 2:0. Ale dwie minuty później straciła bramkę i tak zaczął się koszmar drużyny Jerzego Brzęczka.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Wisła Kraków spada z EkstraklasyWspółwłaściciel Wisły załamany po spadku. "Konieczne są poważne zmiany"

Wisła stanęła, a Radomiak dążył do wyrównania, aż w końcu je znalazł. A niedługo później strzelił kolejne dwie bramki i wygrał 4:2, strącając Wisłę do I ligi. Jerzy Brzęczek w rozmowie z Canal+Sport nie potrafił zrozumieć, co wydarzyło się od momentu strzelenia gola na 2:0. Podobnie jak Michal Frydrych. Z kolei Zdenek Ondrasek nie gryzł się w język i stwierdził, że spadek Wisły to wstyd dla piłkarzy.

Wyjątkowo zawiedzeni byli oczywiście kibice. Fani "Białej Gwiazdy" jako jedyni nie zawodzili przez cały sezon, głośno i do końca wspierając swoją drużynę. Niedługo po porażce z Radomiakiem na fanpage'u "Ultra Wisła" (grupy, która organizuje m.in. doping na meczach – red.) na Facebooku pojawiła się informacja dla fanów "Białej Gwiazdy", aby ci udali się pod stadion Wisły około godziny 22:30, kiedy podjechać pod stadion miał autokar z drużyną.

Tak też się stało. Pod trybuną północną, czyli tą, z której płynie doping na stadionie, pojawiła się spora grupa fanów Wisły, a także policja. Skandowano przyśpiewki m.in. o miłości do klubu, chociaż nie brakowało również "pozdrowień" dla lokalnego rywala, czyli Cracovii. Autokar z drużyną jednak nie nadjeżdżał. W pewnym momencie ukazała się informacja, że autokar ma podjechać z drugiej strony, czyli pod trybunę południową. Kibice więc się tam przemieścili. Jak się okazało, tylko po to, żeby zaraz wrócić na pierwotne miejsce! Mało tego. Kiedy wydawało się, że autokar podjechał, okazało się, że był to tylko kordon policji. A kibice… znowu się przemieścili!

Karolina Biedrzycka i Jarosław KrólewskiKrólewski natychmiast reaguje na spadek Wisły. "Po prostu przepraszam"

Pod stadionem pojawiły się też transparenty m.in. o treści "Nie jesteście godni podania ręki", a także "Co wy kur.. zrobiliście z naszym klubem". Kibice skandowali natomiast "piłkarzyki – pajacyki". Autokar ostatecznie pojawił się pod stadionem, ale...nie zaparkował pod nim, tylko przejechał dalej, co widać na poniższym wideo.

Więcej o: