Koszmar Termaliki w meczu z Piastem. Nie wykorzystali nawet karnego

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała u siebie z Piastem Gliwice 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił gościom w 57. minucie Tomáš Huk. Porażka ze śląską drużyną sprawia, że podopieczni Radoslava Latala praktycznie pożegnali się z szansami na utrzymanie w lidze.

Dla piłkarzy z Małopolski to był mecz o życie. Gospodarze walczyli o utrzymanie w lidze i to oni od samego początku stwarzali sobie najwięcej sytuacji. W 10. minucie idealne prostopadłe podanie w polu karnym otrzymał Mateusz Grzybek, ale jego uderzenie nieznacznie minęło słupek. Dopiero w 44. minucie los nieznacznie uśmiechnął się do drużyny gospodarzy.

Raków Częstochowa - Lech PoznańLech Poznań już dzisiaj może zostać mistrzem. Tak wygląda sytuacja w tabeli Ekstraklasy

Dwa karne, jeden gol

Bramkarz Piasta, Francisek Plach źle przyjął piłkę mi gdy mu odskoczyła, próbował ratować się wślizgiem, faulując jednocześnie Tomasa Poznara. Sędzia wskazał na "jedenastkę", ale fatalnie spudłował Piotr Wlazło. Gracz Niecieczy fatalnie spudłował, uderzając tuż obok bramki.

W drugiej połowie niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. W 56. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Vida, ale trafił w słupek. Chwilę później sędzia po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Piłka uderzyła w rękę Biedrzyckiego, a Tomas Huk wykorzystał uderzenie z jedenastego metra.

We wtorek 4 mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]Media: Koniec derbów Poznania w Grodzisku. Warta zgłosi dwa stadiony

Nieciecza spadnie z ligi?

Po tej bramce gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki, za to Piast zaczął groźnie napierać. W 69. minucie znakomity atak drużyny z Górnego Śląska zepsuł Kądzior, którego strzał poszybował daleko obok bramki. Gospodarze jeszcze w końcówce próbowali wyrwać choćby punkt, ale wynik pozostał bez zmian. Piast wywiózł z Niecieczy trzy punkty, a popularne "Słoniki" kolejny sezon prawdopodobnie zaczną na zapleczu Ekstraklasy. Szanse graczy z Małopolski są iluzoryczne. Ba, wystarczy jeden punkt Śląska Wrocław, by Nieciecza spadła z ligi.

W ostatniej kolejce Bruk-Bet zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Z kolei Piast u siebie z Radomiakiem Radom. Oba spotkania zaplanowano w sobotę, 21 maja o 17.30.