Strzelił 100 goli w ekstraklasie i chce więcej. Jest nowa umowa

Jakiś czas temu Flavio Paixao zapowiedział, że chciałby zostać w Lechii jeszcze rok, a następnie zakończyć karierę. Teraz Portugalczyk swój plan realizuje. Właśnie podpisał nowy kontrakt, dzięki któremu pozostanie w klubie do końca przyszłego sezonu.

Od dłuższego czasu było niemal przesądzone, że współpraca na linii Flavio Paixao - Lechia Gdańsk potrwa jeszcze jeden sezon. Portugalczyk, którego dotychczasowy kontrakt wygasał wraz z końcem obecnych rozgrywek, złożył podpis pod nową umową, dzięki której pozostanie piłkarzem Lechii jeszcze przed jeden rok.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

Paixao z nową umową

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Paixao wypowiedział się na temat umowy, ale nie zdradził zbyt wielu szczegółów. - Rozmawiamy z klubem i zobaczymy jak będzie. Do końca rozgrywek będzie znana moja decyzja. Rozmowy trwają - mówił.

Jak się okazało, nie trzeba było czekać do końca sezonu, a zaledwie jeden dzień. Portugalczyk, który niedawno stał się pierwszym obcokrajowcem z liczbą co najmniej 100 goli w ekstraklasie zapowiadał, że zamierza zostać w Lechii jeszcze jeden rok i poprawić swoje liczby. Kibice mogą być zatem zadowoleni.

Paixao po kolejnym sezonie zakończy karierę

Przy okazji podpisania nowego kontraktu, Portugalczyk zapowiedział, kiedy zakończy karierę. - To mój ostatni rok z piłką nożną i jestem bardzo wdzięczny za możliwość gry w Gdańsku. Dziękuję Adamowi Mandziarze, ponieważ zawsze mi pomagał. Dziękuję również Pawłowi Żelemowi za okazane mi wsparcie. Dziękuję kibicom, że zawsze byli ze mną, bez względu na wyniki. Mogę obiecać, że będę walczyć dla klubu - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Trener Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek również był zadowolony z przedłużenia umowy. - Od kiedy jestem trenerem Lechii, Flavio jest kluczowym zawodnikiem, którego liczba bramek i asyst w tym sezonie jest imponująca. Codziennie widzę jego pasję do gry i treningu. Jestem przekonany, że Flavio w następnym sezonie da wiele naszemu zespołowi. Cieszę się, że będziemy kontynuować współpracę - powiedział.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.