Sensacyjny transfer z Lecha do Legii? Pierwszy od 2016. "Ogłoszenie po sezonie"

Pedro Tiba nie przedłuży wygasającej umowy z Lechem Poznań. Portugalczyk ma jednak pozostać w Ekstraklasie, ponieważ zawodnikiem interesuje się Legia Warszawa - informuje portal weszlo.com.

Lech Poznań jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Polski na stulecie klubu, ale w pełni zadowolony nie może być Pedro Tiba. Portugalczyk w tym sezonie jest głównie rezerwowym i przegrywa rywalizację z Jesperem Karlstroemem oraz Radosławem Murawskim. Umowa Tiby z Lechem Poznań jest ważna tylko do końca tego sezonu i prawdopodobnie nie zostanie przedłużona, mimo zawartej opcji przedłużenia. Pomocnik może jednak pozostać w Polsce.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Media: Legia Warszawa kusi Pedro Tibę. Pierwszy kontrowersyjny transfer od 2016 roku?

Portal weszlo.com informuje, że Pedro Tiba mógłby zagrać w Legii Warszawa od przyszłego sezonu. Mistrzowie Polski kuszą Portugalczyka dobrymi zarobkami i mogą sobie pozwolić na to, żeby dać Tibie dobrą pensję. Źródła z Portugalii uważają, że Pedro Tiba na pewno zostanie w Polsce na kolejny sezon. - Jego transfer zostanie ogłoszony po zakończeniu sezonu. Mogę powiedzieć tylko tyle, że trafi do dużego klubu w Ekstraklasie - czytamy na weszlo.com.

Agentem Pedro Tiby jest Bruno Carvalho, który żyje w dobrych relacjach z władzami Legii Warszawa. To on doprowadził do transferu Salvadora Agry z Benfiki Lizbona za 500 tysięcy euro w 2019 roku, a dodatkowo pomagał przy rozmowach z Ricardo Sa Pinto. Wcześniej Tomasz Włodarczyk informował w programie "Okno Transferowe", że Tiba miał propozycję z Jagiellonii Białystok, ale oferta została odrzucona ze względu na wymagania finansowe.

Jeśli ten transfer dojdzie do skutku, to Pedro Tiba będzie pierwszym zawodnikiem od 2016 roku, który zamienił Lecha na Legię. Wtedy dokonał tego Kasper Hamalainen, który dołączył do Legii Warszawa na zasadzie wolnego transferu. Pedro Tiba występował w Lechu Poznań w latach 2018-2022. W tym czasie pomocnik zagrał w 141 meczach, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty.

Więcej o: