Media: Paweł Olkowski wraca do Polski ośmiu latach

Duży powrót do ekstraklasy. Paweł Olkowski podpisze kilkuletnią umowę z Górnikiem Zabrze, donosi portal sportowefakty.wp.pl.

Paweł Olkowski od 2014 roku występuje na zagranicznych boiskach. Prawy obrońca wypromował się w Polsce, grając głównie w śląskich klubach: Gwarku Zabrze, GKS-ie Katowice i w końcu w Górniku Zabrze. Stamtąd odszedł do 1.FC Koeln, gdzie spędził cztery lata. Potem przeniósł się do angielskiego Boltonu, a w 2019 roku podpisał kontrakt z tureckim Gaziantepem FK. W tym sezonie Olkowski rozegrał tylko cztery mecze. Na murawie spędził zaledwie 227 minut. Jego umowa wygasa 1 lipca. Co dalej z karierą Polaka?

Zobacz wideo Jakub Rzeźniczak odpowiada na zarzuty Magdaleny Stępień

Afonso SousaRaków Częstochowa chce Afonso Sousę. Niedawno jego klub odrzucił 800 tysięcy euro

- Chcę wrócić do Polski. Teoretycznie syn we wrześniu powinien iść do szkoły. Za granicą gram już osiem lat i chyba wystarczy. Nastawiłem się na powrót do kraju, uważam, że ten kierunek pozwoli mi cieszyć się z piłki. Nie jest tak, że wracam z tęsknoty za domem. Nie interesuje mnie żadna emerytura, tylko granie - mówił niedawno w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", który informował, że obrońcą interesuje się Górnik Zabrze. Teraz sportowefakty.wp.pl potwierdzają te doniesienia.

Stal Mielec na skraju przepaści. Europoseł PiS Stal Mielec na skraju przepaści. Europoseł PiS "nie może udawać, że nic się nie stało"

Olkowski dołączy do Górnika

- Nowym piłkarzem Górnika wkrótce zostanie Olkowski. Wszystko jest już uzgodnione. Były reprezentant kraju kończy grę w Turcji, a od nowego sezonu będzie piłkarzem 14-krotnego mistrza Polski. To bardzo dobra informacja dla fanów drużyny z Roosvelta, bo Olkowski powinien być dużym wzmocnieniem. A z Górnikiem zwiąże się kilkuletnim kontraktem, nie jest więc tak, że wpadnie tu na chwilę - czytamy w artykule. Podobno na transfer do Górnika namówił go też Lucas Podolski, z którym Olkowski zna się z Koeln.

Więcej o: