Legia Warszawa wybrała trenera? Vuković: Mogę dać sobie dwie ręce uciąć

Legia Warszawa wybrała nowego trenera? Już wszystko wskazuje na to, że zosatnie nim Kosta Runjaić. - Mogę dać sobie dwie ręce uciąć, że tak właśnie się stanie - mówi w programie "Sport.pl LIVE" Aleksandar Vuković, obecny szkoleniowiec Legii. To pierwsza tak jednoznaczna deklaracja ws. zmiany na stanowisku trenera Legii.

Na początku miesiąca Kosta Runjaić ogłosił, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Pogonią Szczecin i po sezonie odejdzie z klubu. W programie "Liga + Extra" stwierdził, że brak nowej umowy to wina powolnego działania zarządu.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

"Mogę dać sobie dwie ręce uciąć, że tak właśnie się stanie"

Zaraz po tym, jak szkoleniowiec potwierdził odejście z klubu, media zaczęły od razu łączyć go z posadą w Legii Warszawa. I coraz więcej jest głosów w tej sprawie. W poniedziałek gościem programu "Sport.pl LIVE" był obecny trener Legii - Aleksandar Vuković, który jest właściwie pewny, że Runjaić przejmie po nim drużynę.

<b>'Brawo Raków, warto było trzymać kciuki', 'Cała Częstochowa sercem z Wami. Dziękujemy', 'Panowie, dobra robota, teraz czas na Mistrza', 'Byłem, widziałem, jesteście wielcy', 'Szacunek dla trenera za stworzenie zgranej i ułożonej drużyny'...</b> Takie komentarze z gratulacjami za zdobycie w poniedziałek, 2 maja Pucharu Polski można przeczytać na facebookowej stronie Rakowa Częstochowa. Są pełne entuzjazmu, bo choć przed finałowym pojedynkiem z Lechem Poznań na PGE Narodowym trudno było wskazać faworyta, to końcowy wynik 3:1 nie budzi wątpliwości, że to częstochowianie zasłużyli na zwycięstwo. Co więcej, sięgnęli po Puchar Polski już drugi rok z rzędu. 'Wróciliśmy po swoje!' - triumfuje więc klub z Częstochowy i jego kibice.Lech - Raków 9:6: ogłoszono nominacje do nagród za sezon na Gali Ekstraklasy

- Nikt tego nie wie, ale zaraz się okaże, że tak naprawdę wszyscy mieli rację. Nie mogę tego potwierdzić, bo nie dostałem takiej informacji, ale mogę dać sobie dwie ręce uciąć, że tak właśnie się stanie. Chyba większego potwierdzenia nie trzeba - powiedział Vuković. 

 

- Nie chciałbym się tego domyślać. Wolałbym usłyszeć od władz klubu, że decyzja jest już podjęta i wtedy jest ona dla mnie klarowna i jasna. Na pewno mniej niekorzystna niż w sytuacji, kiedy domyślam się, że tak jest - dodawał jeszcze szkoleniowiec posiadający serbskie i polskie obywatelstwo. 

Wcześniej Sebastian Staszewski, dziennikarz Sport Interii, informował na Twitterze, że Runjaić przyjechał do stolicy na majówkę. W planach Runjaicia były także spotkania zawodowe. - Dziś rano w warszawskim hotelu Regent doszło do spotkania trenera Kosty Runjaicia z przedstawicielami Legii Warszawa. Jeśli nic się nie wysypie na ostatniej prostej, to 50-latek wkrótce zostanie nowym trenerem Legii - pisał 2 maja Staszewski.

- Plotki pozostawiam panu. Pan ma dużo fantazji i może dużo pisać na ten temat. Mogę potwierdzić, że byłem prywatnie z żoną w Warszawie - odpowiedział kilka dni później mocno poirytowany Kosta Runjaić. Interia Sport w poniedziałek informowała, że Niemiec zostanie ogłoszony trenerem Legionistów pod koniec maja. 

Więcej o: