Oficjalnie: Pogoń Szczecin ogłosiła nowego trenera. "Nie mogę się doczekać"

Poznaliśmy nowego trenera Pogoni Szczecin. Następcą Kosty Runjaica zostanie Jens Gustafsson, selekcjoner szwedzkiej kadry U-21.

Przed kilkoma tygodniami Kosta Runjaic poinformował, że od przyszłego sezonu nie będzie już trenerem Pogoni Szczecin. Niemal na pewno Niemiec zwiąże się z Legią Warszawa. Nowym szkoleniowcem "Portowców" zostanie Jens Gustafsson.

Zobacz wideo Drugie dno w zatrudnieniu Lewandowskiego? "Nikt się z tym nie kryje"

- Jestem dumny z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie. Po wielu rozmowach jestem przekonany, że jest on świetnym wyborem dla naszego klubu i będzie dalej rozwijał naszą drużynę. Chcemy wspólnie kontynuować budowę silnej, rozwijającej się Pogoni. Przeanalizowaliśmy wiele meczów drużyn szkoleniowca i wiemy, że to także taka piłka, jakiej wszyscy w Szczecinie chcemy i do jakiej przywykliśmy. Trener Jens również był nastawiony na długofalowy projekt, w taki sposób pracował już w Szwecji i chcemy wspólnie z nim zrobić kolejne kroki w rozwoju naszego klubu - mówi dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk.

Cezary KuleszaEuroposeł Poręba się zagotował i pisze do Kuleszy. "To syf i złodziejstwo"

43-letni Szwed aktualnie jest selekcjonerem tamtejszej kadry U-21. Tę posadę objął niedawno, bo w styczniu, ale było to jego kolejne podejście do pracy z tą reprezentacją. W 2015 roku jego ekipa sięgnęła po mistrzostwo Europy. Prowadził też szwedzkie kluby: Halmstadts i Norrkoeping. Dobre wyniki w tym drugim zespole zaowocowały otrzymaniem pracy w Hajduku Split. Wytrwał tam tylko do 14. kolejki.

- Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączam do Pogoni Szczecin. Nie mogę się doczekać, kiedy spotkam się z drużyną i zaczniemy codzienną współpracę, której efektem mają być sukcesy drużyny. Wiem, że dobiega końca budowa pięknego stadionu w Szczecinie i chcę, by na nasze mecze obiekt wypełniał się do ostatniego wolnego miejsca. Drużynę planuję obejrzeć na żywo z trybun także przy okazji jej ostatniego domowego meczu w tym sezonie - mówi Jens Gustafsson.

Sędzia Malec przyznaje się do błęduSędzia zabrał głos po historycznym VAR-ze. "Wypada mi tylko przeprosić"

Świetna przygoda Runjaicia

Jens Gustafsson zastąpi w Pogoni Kostę Runjaicia, który prowadzi Pogoń od 6 listopada 2017 roku. W tym czasie poprowadził zespół w 167 meczach, więc jego licznik zatrzyma się ostatecznie na 169. W 2021 roku doprowadził klub do pierwszego od 20 lat medalu mistrzostw Polski. W tym sezonie długo walczyło mistrzostwo kraju, ale kluczowa okazała się porażka 1:2 na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. W minionej kolejce Pogoń zremisowała jeszcze ze Śląskiem Wrocław i jej szanse na triumf w lidze są już tylko matematyczne.

Więcej o: