Pogoń ma już nowego, zagranicznego trenera. "Nie chcę nic więcej zdradzać"

- Znalazłem nowego trenera na kolejny sezon - ogłosił w "Misji Futbol" w Onecie dyrektor sportowy Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk. Nowy szkoleniowiec zastąpi odchodzącego z Pogoni Kostę Runjaica.

Przed kilkoma tygodniami Kosta Runjaic poinformował, że od przyszłego sezonu nie będzie już trenerem Pogoni Szczecin. Media łączą Niemca głównie z Legią Warszawa. Pojawiają się nawet informacje, że Runjaic jest już praktycznie dogadany z tym klubem. Tymczasem władze Pogoni rozpoczęły poszukiwania nowego szkoleniowca. W gronie faworytów wymieniani byli Maciej Stolarczyk, Wiktor Skrypnik oraz Nestor El Maestro. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Pogoń ma już nowego trenera. To Szwed

Żaden z nich nie obejmie Pogoni. W programie "Misja Futbol" w Onecie dyrektor sportowy klubu Dariusz Adamczuk poinformował, że Pogoń ma już nowego trenera. Oczywiście nazwisko jest jeszcze owiane tajemnicą, ale sprawa jest już przesądzona. - Znalazłem nowego trenera na kolejny sezon. Nie wiem, kiedy podamy jego nazwisko. Nie zależy to tylko od szkoleniowca i od nas, ale nie chcę nic więcej zdradzać. Powiem, że jest to zagraniczny trener. Życie pokaże, czy będzie lepszy od Kosty Runjaica. Nie jest to El Maestro ani Skrypnik – powiedział. Na Twitterze Krzysztof Stanowski dodał, że nowym trenerem Pogoni Szczecin będzie Szwed.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Adamczuk przy okazji skomentował pogłoski o możliwym zatrudnieniu Runjaicia przez Legię Warszawa. - Kosta Runjaic jasno się określił w marcu, że nie chce przedłużyć kontraktu z Pogonią. Miał taką propozycję. 4,5 roku to kawał czasu. Był w klubie chyba najdłużej w historii polskiej ligi, jeśli chodzi o obcokrajowca. Trudno mi powiedzieć, czy trener będzie pracował w Legii, choć wszystko na to wskazuje. Myślę, że lepiej połączyć się za tydzień z Kostą i wtedy powie, dlaczego nie poinformował o tym, gdzie idzie – powiedział.

Kosta Runjaic prowadzi Pogoń od 6 listopada 2017 roku. Rozegrał 167 meczów, więc jego licznik zatrzyma się ostatecznie na 169. W 2021 roku doprowadził klub do pierwszego  od 20 lat medalu mistrzostw Polski. W tym sezonie długo walczyło mistrzostwo kraju, ale kluczowa okazała się porażka 1:2 na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. W minionej kolejce Pogoń zremisowała jeszcze ze Śląskiem Wrocław i jej szanse na triumf w lidze są już tylko matematyczne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.