Pięć kontuzji w Wiśle Kraków przed meczem o życie. Brzęczek: Wypada do końca sezonu

Momo Cisse jest kolejnym zawodnikiem Wisły Kraków, który wypadł z gry na decydujące kolejki sezonu 2021/22. Powodem jest uraz przywodziciela.

Wisła Kraków wciąż jest daleka od zapewnienia sobie utrzymania w ekstraklasie na kolejny sezon. "Biała Gwiazda", mimo zmiany trenera, dalej pozostaje w strefie spadkowej z dorobkiem 30 punktów w 31 meczach i traci dwa punkty do bezpiecznej strefy. 

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Kolejny zawodnik Wisły Kraków wypadł do końca sezonu

W sobotę Wisła podejmie na własnym stadionie bezpośredniego rywala w walce o uniknięcie spadku - Jagiellonię Białystok. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi już wcześniej wypadło z końcówki sezonu czterech zawodników. Urazy leczą Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga oraz Piotr Starzyński, z kolei za skandaliczne zachowanie po meczu z Wisłą Płock (3:4) do końca rozgrywek zawieszony został Luis Fernandez.

Przed meczem z Jagiellonią Wisła straciła kolejnego piłkarza. Jest nim wypożyczony z VfB Stuttgart skrzydłowy Momo Cisse, który doznał urazu przywodziciela. 

Mariusz Piekarski i Czesław MichniewiczMario jak Don King. Polski król życia i biznesu. "Gigant, ale fajny gościu"

- Na dziś raczej nie będziemy mieć go już do końca tej rundy - przyznał trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek, cytowany przez wislaportal.pl.

Momo Cisse wystąpił wiosną w ośmiu meczach ligowych Wisły Kraków, w których nie strzelił gola i nie zaliczył asysty. Gwinejczyk zdobył za to bramkę w ćwierćfinale Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz, przegranym przez Wisłę po rzutach karnych.

Brzęczek zapowiada powrót i pożegnanie Błaszczykowskiego. "W stroju sportowym"

- Jeżeli nie patrzyłbym na to optymistycznie, to w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy, musiałbym zrezygnować z pracy - mówił Jerzy Brzęczek w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl Kacprem Sosnowskim. Swoje pozytywne podejście opiera na tym, "jak drużyna się prezentuje, na poprawie jakości gry, agresywności, a w ostatnim okresie również na liczbie strzelanych goli i stworzonych sytuacji".

Więcej o: