Media: Wieteska latem może odejść z Legii. Chcą go kluby z USA i Grecji

Przyszłość Mateusza Wieteski w Legii Warszawa nie jest pewna. Kluczowy piłkarz stołecznego klubu od dłuższego czasu budzi zainteresowanie zagranicznych klubów. Jak podaje TVP Sport, obrońca może trafić do MLS lub Grecji.

Mateusz Wieteska jest kluczowym piłkarzem Legii Warszawa. Obrońca ma w klubie z Łazienkowskiej już 11-letni staż, dzięki czemu wyrósł na lidera stołecznego klubu. Co więcej, niedawno Czesław Michniewicz powołał go także do reprezentacji Polski. Dobre występy Wieteski przykuły uwagę zagranicznych klubów i już od dłuższego czasu mówi się o jego odejściu z Warszawy. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Niepewna przyszłość Wieteski w Legii. Piłkarz może trafić do MLS lub Grecji. 

Mateusz Wieteska w barwach stołecznego klubu rozegrał 150 meczów, w których strzelił osiem goli. Po 11 latach spędzonych w Legii może zacząć szukać nowych wyzwań. Jak podaje TVP Sport, 25-latkiem zainteresowane są kluby z Major League Soccer. Stany Zjednoczone są chętnie obieranym kierunkiem przez piłkarzy z Ekstraklasy. W przeszłości udali się tam między innymi Adam Buksa, Luquinhas i Jarosław Niezgoda. W MLS grają również Jan Sobociński, Patryk Klimala, Kacper Przybyłko, Kamil Jóźwiak i Karol Świderski. 

Dziennikarze informują także, że Wieteską zainteresowany jest Olympiakos Pireus. Grecki klub zapewnił sobie niedawno tytuł mistrza kraju. W ostatnich miesiącach na wypożyczeniu w tym zespole przebywał Michał Karbownik. Na ten moment Legia nie otrzymała jeszcze żadnej oficjalnej oferty za obrońcę. Jego umowa ze stołecznym klubem wygasa w czerwcu 2023 roku. Przyszłość Wieteski wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mateusz Wieteska rozegrał w obecnym sezonie 46 meczów, w których zdobył cztery bramki i zaliczył dwie asysty. Legia Warszawa po 31 kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. W piątek o 20:30 zmierzy się z Górnikiem Zabrze na swoim stadionie

Więcej o: