Podolski o przyszłości Górnika. "Nie będę mówił głupot. Nie można oszukiwać ludzi"

Umowa Lukasa Podolskiego z Górnikiem Zabrze wygasa 30 czerwca. Jaka będzie przyszłość mistrza świata w ekstraklasie? - Nie ma jeszcze decyzji - przyznaje sam zawodnik.

Lukas Podolski zgodnie z obietnicami wrócił na koniec kariery do Polski i od lata reprezentuje barwy Górnika Zabrze. Zawodnik spełnił oczekiwania, ale wciąż niepewna jest jego przyszłość w klubie, zwłaszcza że umowa wygasa 30 czerwca. Wiele wskazuje, że ta będzie zależeć od podejścia władz Górnika. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

- Nie ma jeszcze takiej decyzji - przyznał zawodnik i dodał - Nie wiemy nadal, w którą stronę pójdzie klub, jak to ma wyglądać - powiedział w rozmowie z katowickim "Sportem". 

Lukas Podolski: Nie będę mówił jakichś głupot, że musimy o coś grać 

W tym sezonie Górnik plasuje się w środku tabeli, a do zakończenia rozgrywek już tylko trzy kolejki. Nic dziwnego, że kibice zaczynają już powoli myśleć o kolejnym sezonie. Sam Podolski jednak tonuje nastroje i nie chce mówić o wysokich aspiracjach klubu. - Nie będę mówił jakichś głupot, że musimy o coś grać - powiedział zawodnik. 

Stadion Śląska WrocławWrocław musi dopłacić 43 miliony za budowę stadionu na Euro 2012. Pochłonął prawie miliard

Mistrz Świata z 2014 roku nie chce tworzyć sztucznej presji, aby później nikogo nie rozczarować. - Przed sezonem będziemy mówić, że gramy o puchary, a potem wyjdzie z tego, że będzie gra o 10. miejsce czy spadek. Tak nie można, bo nie wolno oszukiwać ludzi - zakończył Podolski.

To nie pierwsza sytuacja, w której Podolski wyraża niezadowolenie z opieszałości władz Górnika Zabrze. O tym, że może odejść z klubu po sezonie z powodu braku rozwoju zespołu informowaliśmy kilka tygodni temu

Lukas Podolski w tym sezonie Ekstraklasy zalicza dobre występy. Od momentu powrotu do Polski mistrz świata z 2014 roku zdobył siedem bramek i ma trzy asysty. Jego Górnik na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 41 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe Górnik Zabrze rozegra w piątek 6 maja, a jego rywalem będzie Legia Warszawa.

Więcej o: