Media: Legia znalazła nowego dyrektora akademii. Magiera odmówił

W Legii Warszawa nadchodzą zmiany. Jak donosi portal "legia.net", nowym dyrektorem akademii zostanie Marek Śledź. Propozycję władz klubu odrzucił z kolei Jacek Magiera, były szkoleniowiec mistrzów Polski.

Legia Warszawa rozgrywa jeden z najgorszych sezonów w historii klubu. Po 31. kolejkach Ekstraklasy aktualni mistrzowie Polski znajdują się na 12 miejscu w tabeli, z dorobkiem 36 punktów. Nad strefą spadkową mają bezpieczną sześciopunktową przewagę.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Nowy szkoleniowiec akademii Legii Warszawa. Wymarzony kandydat odmówił władzom drużyny

Ten sezon pokazał, że w stołecznym klubie konieczne są zmiany. Jedną z nich było grudniowe przyjęcie przez Jacka Zielińskiego funkcji dyrektora sportowego. Kolejną rewolucją może być pojawienie się nowego szkoleniowca. Coraz więcej wskazuje na to, że od przyszłego sezonu trenerem Legii zostanie Kosta Runjaić. Szkoleniowiec Pogoni Szczecin jest już po pierwszych rozmowach z władzami klubu

Mariusz Piekarski i Czesław MichniewiczMario jak Don King. Polski król życia i biznesu. "Gigant, ale fajny gościu"

W ostatnim czasie wiele mówiło się również na temat zmiany na stanowisku dyrektora akademii Legii. Latem klub opuści Richard Grootscholten. Władze stołecznego zespołu marzyły, by to Jacek Magiera zastąpił Holendra. Jednak, jak informuje portal "legia.net" współtwórca warszawskiej akademii i były szkoleniowiec Legii Warszawa odrzucił propozycję. 45-latek na początku marca rozstał się ze Śląskiem Wrocław i jest bez pracy. Powodem jego zwolnienia były niezadowalające wyniki osiągane przez zespół. Teraz media wiążą Magierę z Jagiellonią Białystok

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Brzęczek o Wiśle Kraków/Brzęczek zapowiada powrót i pożegnanie Błaszczykowskiego

W tej sytuacji głównym kandydatem pozostaje Marek Śledź, który według "legia.net" od lipca obejmie stanowisko dyrektora akademii. Obie strony doszły już do porozumienia. 57-latek od pięciu lat pracuje w Rakowie Częstochowa, gdzie odpowiada za szkolenie młodzieży. Jednak ostatnio nie najlepiej dogadywał się z trenerem drużyny, Markiem Papszunem. W przeszłości Śledź pracował na podobnym stanowisku, jakie ma zająć w Legii Warszawa. Mowa o akademii Lecha Poznań, w której 57-latek odkrył wielu utalentowanych zawodników i pomógł im rozwinąć kariery. 

Więcej o: