Lechia Gdańsk z nowym właścicielem? Mandziara: Toczą się rozmowy

Podczas sobotniego meczu Lechii Gdańsk z Wartą Poznań na trybunach pojawił się założyciel grupy inwestycyjnej Pacific Media Group, Paul Conway. Jak dowiedzieli się dziennikarze WP SportowychFaktów, firma może wykupić udziały w polskim zespole. - Toczą się rozmowy z kilkoma różnymi inwestorami - potwierdza Adam Mandziara w oświadczeniu nadesłanym redakcji.

Od kilku dni mówiło się, że w Lechii Gdańsk może dojść do dużych roszad w pionie właścicielskim. Plotki zyskały na sile szczególnie po sobotnim spotkaniu Lechii Gdańsk z Wartą Poznań, na którym pojawił się Paul Conway, założyciel grupy inwestycyjnej Pacific Media Group. Wspomniane przedsiębiorstwo posiada udziały w sześciu europejskich drużynach, takich jak: FC Thun, KV Oostende, Nancy, Den Bosch, Barnsley i FC Kaiserslautern. Wszystko wskazuje na to, że Pacific Media Group ulokuje swoje pieniądze również w polskim zespole. 

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Lechia Gdańsk z nowym właścicielem? "Toczą się rozmowy"

Jak donoszą dziennikarze WP Sportowych Faktów Pacific Media Group może zostać współwłaścicielem, a niewykluczone, że i właścicielem Lechii Gdańsk. Takie informacje przekazał portalowi Adam Mandziara, były prezes klubu, a obecnie przewodniczący rady nadzorczej. 

- Obecnie strategia właściciela (Josefa Wernze, większościowego udziałowca Lechii - przyp. red) jest taka, że zbywa część udziałów w swoich spółkach, między innymi w Lechii Gdańsk - napisał w oświadczeniu nadesłanym redakcji WP Sportowych Faktów Mandziara. Były prezes dodał, że zainteresowanych inwestycją jest kilka podmiotów.

Lechia Gdańsk - Warta PoznańPacific Media Group może zainwestować w Lechię Gdańsk

- Za wcześnie jednak, żeby przesądzać czy będzie to pakiet większościowy, czy całość. Toczą się bowiem rozmowy z kilkoma różnymi inwestorami. Dla nas wszystkich ważne jest jednak, aby ostatecznie nowy współwłaściciel czy właściciel gwarantował rozwój klubu i wysoki poziom sportowy, bo do tego w Lechii Gdańsk dążymy - zakończył przewodniczący rady nadzorczej.

Co więcej, dziennikarze wspominanego serwisu donoszą, że piłkarze gdańskiego klubu zostali już poinformowani o nadchodzących zmianach. Działacze przeprowadzili rozmowy z Radą Drużyny w tej sprawie. Nowy inwestor będzie więc bardzo ważnym wsparciem dla Lechii Gdańsk, która w poprzednich latach borykała się z problemami finansowymi. Komisja Ligi dwukrotnie odejmowała klubowi punkty za niespłacone zobowiązania. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Dariusz BanasikJak Banasik stał się zakładnikiem własnego sukcesu. "To dziwi, wręcz szokuje"

Lechia Gdańsk z szansami na europejskie puchary

Po 30. kolejkach Ekstraklasy, drużyna Tomasza Kaczmarka znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, z 52 punktami na koncie. Do trzeciej Pogoni Szczecin zespół traci 10 punktów. Gdańszczanie utrzymują więc szanse na awans do europejskich rozgrywek. 

Więcej o: