Kompromitacja Śląska w meczu z czerwoną latarnią. Nokaut w 20 minut [WIDEO]

Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza aż 0:4 w sobotnim meczu 30. kolejki ekstraklasy. Goście zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszych 20 minutach, strzelając w tym czasie trzy gole.

Mecz we Wrocławiu był dla gospodarzy okazją na zrobienie dużego kroku w kierunku zapewnienia sobie utrzymania w ekstraklasie. Dla gości było to z kolei spotkanie ostatniej szansy - w razie porażki szanse Bruk-Betu na utrzymanie byłyby tylko matematyczne.

Katastrofa Śląska i koncert Bruk-Betu. 0:4 we Wrocławiu!

Od pierwszych minut to piłkarze z Niecieczy zdominowali swojego przeciwnika i szybko swoją przewagę udokumentowali bramkami. W 11. minucie po fatalnym wykopie bramkarza Śląska Wrocław Michała Szromnika składną akcję gości precyzyjnym płaskim strzałem sfinalizował Michal Hubinek.

Trzy minuty później było 0:2. I znowu w roli głównej wystąpił Szromnik, który nie złapał dość prostej piłki we własnym polu karnym i tę przed pustą bramką przejął Muris Mesanović, z bliska dopełniając formalności.

Nie minęło 20 minut spotkania, a przewaga Bruk-Betu wynosiła już trzy gole. Tym razem po stałym fragmencie gry piłkę do własnej siatki skierował głową Wojciech Golla.

Żeby tego wszystkiego było mało, jeszcze przed przerwą Śląsk stracił zawodnika, bo w 39. minucie drugą żółtą i czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy Mark Tamas.

W drugiej części gry szybko czwartego gola dla gości mógł strzelić Dawid Kocyła, ale trafił tylko w poprzeczkę. Na pięć minut przed końcem gospodarzy dobił za to Mateusz Grzybek, wykorzystując sytuację sam na sam z Michałem Szromnikiem.

Śląsk Wrocław przegrał z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 0:4 i nie wykorzystał szansy na oddalenie się od strefy spadkowej. Wrocławianie zajmują 14. miejsce w tabeli ekstraklasy z 32 punktami i trzema punktami przewagi nad szesnastą Wisła Kraków, która jednak rozegrała jeden mecz mniej. Bruk-Bet z 27 punktami po tym zwycięstwie traci do bezpiecznej strefy cztery punkty.