Piszczek rozmawiał z Błaszczykowskim o dołączenie do sztabu Wisły Kraków

Łukasz Piszczek kontynuje karierę piłkarską w LKS Goczałkowicie. Oprócz występów na murawie, były reprezentant Polski zbiera również pierwsze doświadczenia trenerskie. Być może już niedługo zobaczymy go w sztabie szkoleniowym jednego z klubów Ekstraklasy. 36-latek przyznał, że rozmawiał już na ten temat z Kubą Błaszczykowskim.

Po zakończeniu przygody z Borussią Dortmund Łukasz Piszczek powrócił na polską murawę. Od tego sezonu 36-latek występuje w trzecioligowym klubie LKS Goczałkowice, w którym rozpoczynał karierę piłkarską. Polak nie ogranicza się tylko i wyłącznie do roli zawodnika. Oficjalnie Piszczek jest drugim trenerem drużyny ze Śląska, choć tak naprawdę odpowiada za prowadzenie zespołu. 36-latek prowadzi treningi, a w trakcie spotkań ligowych ma wpływ na taktykę drużyny. Co więcej, Piszczek stara się o licencję UEFA Pro.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Łukasz Piszczek w sztabie Wisły Kraków? "Rozmawialiśmy na ten temat"

Możliwe, że już niedługo 36-latek pojawi się w Ekstraklasie, choć jak przyznaje były reprezentant kraju, przed nim jeszcze długa droga, by zostać profesjonalnym trenerem. W mediach zaczęły pojawiać się informacje, że były zawodnik Borussii Dortmund może dołączyć do sztabu szkoleniowego Wisły Kraków.

Trenerem drużyny jest były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, z którym 36-latek zna się bardzo dobrze. Dodatkowo współwłaścicielem klubu jest jego przyjaciel, Kuba Błaszczykowski. Piszczek odniósł się do tych doniesień w wywiadzie ze Sebastianem Staszewskim dla kanału "Po gwizdku". 36-latek zdradził nawet, że rozmawiał o takiej możliwości z byłym kolegą zespołowym.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Piszczek chwali LewandowskiegoPiszczek wspomina grę z Lewandowskim. Klasa sama w sobie. "Wielka postać"

- Nie złożył mi takiej propozycji, ale rozmawialiśmy na ten temat. O czym tu mówić, znamy się z Kubą od wielu lat i może żartobliwe bądź nie gdzieś na ten temat rozmawialiśmy. Różne funkcje były wymieniane - przyznał Piszczek, po czym dodał ze śmiechem: - Greenkeeper to jest zdecydowanie coś, w czym dobrze się czuje. Dlatego jeśli kiedyś nie będę miał nic do roboty, to pojadę do Krakowa i pomogę Kubie. 

Zarówno Łukasz Piszczek, jak i Kuba Błaszczykowski wspólnie reprezentowali barwy Borussii Dortmund w latach 2010 - 2016. Później piłkarz Wisły Kraków przeniósł się do Wolfsburga. Przez lata stanowili także o sile reprezentacji Polski. Już niedługo ponownie mogą spotkać się w jednym klubie - tym razem w zupełnie innych rolach. 

Mariusz Lewandowski może wrócić na ławkę. Dwie oferty. Jedna z kadry U-21Mariusz Lewandowski może wrócić na ławkę. Dwie oferty. Jedna z kadry U-21

Więcej o: