Maik Nawrocki trafi do Bundesligi? Jest na liście życzeń Bayeru Leverkusen

Maik Nawrocki, młodzieżowy reprezentant Polski może zasilić latem Bayer Leverkusen. Obecnie obrońca jest wypożyczony z Werderu Brema do Legii Warszawa.

21-letni Maik Nawrocki jest wychowankiem Werderu Brema, z którego w lipcu 2021 roku trafił do Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia. Teraz może zostać bohaterem ciekawego transferu.

Zobacz wideo Ekspert ocenił kluczową kontrowersję z meczu Lech-Legia. "Nie ma usprawiedliwienia"

Legia wykupi Nawrockiego, żeby zarobić?

W tym sezonie w Ekstraklasie 21-latek rozegrał dziewiętnaście spotkań i zdobył jednego gola. Legia Warszawa latem będzie mogła wykupić obrońcę z Werderu za półtora miliona euro. 

Jak podaje portal deichstube.de Nawrocki znalazł się na liście życzeń kilku europejskich zespołów w tym między innymi Bayeru Leverkusen. Dla Legii może to być ciekawa opcja. Gdyby stołeczny klub zdecydował się na wykupienie młodzieżowego reprezentanta Polski będzie mógł na nim sporo zarobić już w nadchodzącym okienku transferowym.

Więcej artykułów o podobnej treści przeczytasz na portalu Gazeta.pl.

"Piłka po stronie Legii"

O potencjalnym odejściu Nawrockiego z Legii mówi się już od zimowego okienka transferowego. W lutym w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu obrońca mówił o kilku opcjach na przyszłość.

- Generalnie są trzy opcje: zostaję w Legii, wracam do Werderu, albo idę gdzie indziej. Spędziłem tam ponad 15 lat, więc to naturalne, że kiedyś chciałbym zagrać dla Werderu. Ale czy to będzie za rok, za dziesięć lat czy nigdy, to tego naprawdę nie wiem - mówił wówczas młodzieżowy reprezentant Polski.

Najwięcej do powiedzenia w kwestii przyszłości piłkarza będzie miała Legia, o czym w lutym także Nawrocki wspominał.

- Na ten moment piłka jest po stronie Legii - niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie klub, na pewno ją zaakceptuję - powiedział Nawrocki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.