Pogoń Szczecin znalazła nowego trenera? Wiktor Skrypnyk "mocnym kandydatem"

Wiktor Skrypnyk jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zastąpienia Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin - poinformowały ukraińskie media.

- Po głębokich przemyśleniach chciałbym ogłosić, że nie przedłużę umowy z Pogonią Szczecin. To moja definitywna, osobista decyzja. Jest ona niezależna od warunków pracy, organizacji czy finansów - pod koniec marca powiedział Kosta Runjaić, który zapowiedział odejście ze szczecińskiego klubu.

Zobacz wideo Znamy najmocniejsze strony Argentyny. Tym mogą zaskoczyć Polaków na MŚ

Sporo wskazuje na to, że obecny trener Pogoni od nowego sezonu pracować będzie w Legii Warszawa. Niemiecki szkoleniowiec ma być już po rozmowach z dyrektorem sportowym klubu - Jackiem Zielińskim - a Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego twierdził, że mistrzowie Polski mają już gotowy kontrakt dla Runjaicia.

Kto zatem poprowadzi Pogoń? Kilka dni temu gruchnęła informacja, że jednym z kandydatów na miejsce Niemca jest Maciej Stolarczyk, który przez lata pracował w Szczecinie. Najpierw jako zawodnik, potem jako asystent trenera, dyrektor sportowy oraz jako szkoleniowiec.

Obecnie Stolarczyk jest selekcjonerem kadry do lat 21, jednak sporo wskazuje na to, że niedługo z tej posady zostanie zwolniony. Nie jest też jednak pewne, że w ogóle trafi on do Szczecina.

Pogoń znalazła następcę Runjaicia?

Ukraińskie media poinformowały, że jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia Pogoni jest Wiktor Skrypnyk. 24-krotny były reprezentant Ukrainy szkolił się w Niemczech, gdzie pracował w Werderze Brema. Później pracował też w FC Riga oraz Zorii Ługańsk.

"Wiktor Skrypnyk przejął Werder na ostatnim miejscu, a dopiero w ostatniej kolejce przegrał el. LE. Nazywano to cudem. Rigę przejął z minus sześcioma punktami do lidera, a zdobył mistrzostwo. Z Zorią dwa 3. miejsca i faza grupowa LE. Na starcie lepszy dorobek niż miał Runjaic. Mocna kandydatura" - wyliczył Mateusz Janiak z "Przeglądu Sportowego".

Runjaić trenerem Pogoni jest od października 2017 roku. W poprzednim sezonie zajął z zespołem trzecie miejsce w ekstraklasie.

Więcej o: