Kibice Legii pokazali transparent z Putinem. Nawet fani Lecha bili brawo

Dawid Szymczak
Kibice Legii Warszawa na mecz z Lechem Poznań przygotowali bardzo mocny transparent, przedstawiający powieszonego Władimira Putina w koszulce Spartaka Moskwa. Gdy go rozwijali, część kibiców Lecha biła brawo.

Kibice Lecha i Legii obrażali się wielokrotnie - przed, w trakcie i po meczu, ale w jednym się ze sobą zgodzili - w antyrosyjskim i antyputinowskim proteście. Zaczęli goście z Warszawy, po kilku minutach podobne przyśpiewki wznieśli miejscowi. Ale mocniejszy od słów był transparent. 

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

Transparent kibiców Legii Warszawa ma też drugie dno 

Mijała 15. minuta meczu, był bezbramkowy remis, gdy kibice Legii rozwinęli przykrywający znaczną część ich sektora transparent z podobizną Władimira Putina. Prezydent Rosji, który pod koniec lutego podjął decyzję o rozpętaniu wojny w Ukrainie, miał na nim linę wokół szyi i koszulkę Spartaka Moskwa. Część kibiców Lecha Poznań zareagowała brawami. Oprawa - poza oczywistym przekazem - ma też znaczenie nieznane wszystkim kibicom. Otóż kibole Lecha utrzymują dobre relacje z kibolami Spartaka. Po około pięciu minutach transparent został zwinięty.

Robert Lewandowski cieszy się z gola z AugsburgiemRobert Lewandowski strzelił zwycięskiego gola. Ale cieszynka [WIDEO]

W hicie 28. kolejki ekstraklasy Lech walczy o objęcie pozycji lidera, a Legia w przypadku zwycięstwa zbliży się do 4. miejsca w tabeli, które pozwoli grać w eliminacjach europejskich pucharów. Stadion w Poznaniu jest wypełniony niemal do ostatniego miejsca. Ogląda go około 40 tys. kibiców. Do przerwy jest remis 1:1 - gola dla Lecha strzelił Lubomir Satka, a bramkę na 1:1 zdobył Rafael Lopes. Śledź relację na żywo na Sport.pl >>

Więcej o: