"Kompromitująca decyzja sędziego". Duży błąd może wpłynąć na walkę o mistrzostwo Polski

"Kompromitująca decyzja sędziego", "Piotr Lasyk z ekipą się skompromitowali", "Błąd, powinien być karny dla Pogoni" - to tylko niektóre z komentarzy na Twitterze po kontrowersyjnej decyzji abitrów w meczu Pogoń Szczecin - Wisła Płock (1:2).
Zobacz wideo Izu Ugonoh zdradza kulisy ostatniej walki. "Miałem ogromny problem"

Była druga minuta doliczonego czasu gry meczu. Pogoń Szczecin dążyła do zdobycia wyrównania i uratowania choćby punktu. Wtedy była olbrzymia kontrowersyjna w polu karnym Wisły Płock. Ręką zagrał w nim Czarnogórzec Dusan Lagator. Mimo olbrzymich protestów zawodników gospodarzy, sędzia Piotr Lasyk nie odgwizdał jedenastki.

Mario Goetze rozlicza się z przeszłością. Mario Goetze rozlicza się z przeszłością. "Podjąłem złą decyzję"

"Kompromitująca decyzja sędziego"

W internecie eksperci są oburzeni taką decyzją arbitrów.

- W tej sytuacji nie było rzutu karnego dla ograbionej Pogoni... Kompromitująca decyzja sędziego - napisał Maciej Łanczkowski, dziennikarz tygodnia Piłka Nożna.

- Pogoń dzisiaj słaba, ale Piotr Lasyk z ekipą się skompromitowali. Chłop przytrzymał sobie piłkę ręką w polu karnym, a dla nich wszystko cacy. Kino - dodał dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Mateusz Janiak.

- Jestem zdziwiony, że w tej sytuacji nie było karnego - dodał Krzysztof Marciniak, dziennikarz Canal+.

- Ktoś może rozumie, dlaczego nie było rzutu karnego dla Pogoni? Piłka z premedytacją zatrzymana pod pachą - dodał Janekx89, znany ze świetnych newsach transferowych.

- Skonsultowałem rękę w polu karnym Wisły Płock z kilkoma sędziami i przekaz jest jasny: błąd, powinien być karny dla Pogoni, ręka nienaturalnie poszerza obrys ciała i blokuje futbolówkę zmierzającą w światło bramki - dodał Mateusz Ligęza, dziennikarz Polskiego Radia.

Pogoń po tej porażce ma 56 punktów, jeden więcej od Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa, ale też ma mecz rozegrany więcej. W sobotę Lech podejmie Legię Warszawa, a w niedzielę Raków zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Wisła Płock z 42 punktami jest na piątej pozycji. 

Pep GuardiolaGuardiola ucina plotki łączące go z Brazylią. "Przedłużyłbym umowę o 10 lat"

W innym piątkowym spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Stal Mielec 3:1.

Więcej o: