Gol z 40 metrów ratuje Zagłębie Lubin. Krytyczna sytuacja Wisły Kraków

Zagłębie Lubin pokonało Stal Mielec 3:1 w pierwszym meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Choć lubinianie przegrywali 0:1, to odwrócili wynik spotkania i wysłali mocny sygnał Wiśle Kraków. Biała Gwiazda do bezpiecznego miejsca traci teraz aż 5 pkt!

Pierwszy mecz 28. kolejki między Zagłębiem Lubin a Stalą Mielec zapowiadał się na niezwykle ważny dla układu ligowej tabeli, a szczególnie jej dołu. Zagłębie przed tą serią spotkań zajmowało ostatnie bezpieczne - 14. miejsce i stało się jasne, że ewentualna porażka może ich mocno wmieszać w walkę o utrzymanie w ekstraklasie. I można było odnieść wrażenie, że początkowo presja pęta nogi graczom Zagłębia. Pierwsza połowa absolutnie rozczarowywała. Trudno było nawet wskazywać lepszą drużynę. 

Zobacz wideo Właściciel Wisły Kraków wyznaje. "Trzeba było dokonać tego wcześniej"

W 56. minucie spotkania w Lubinie zrobiło się cicho, bo niespodziewanie gola na 0:1 strzelił piłkarz Stali Mielec - Oskar Zawada. Później jednak Zagłębie zaczynało coraz mocniej naciskać i ich starania opłaciły się w 71. minucie spotkania, gdy Martin Doleżal pięknym uderzeniem wyrównał wynik spotkania.

Przepiękny lob z 40 metrów ratuje Zagłębie Lubin

Później nic nie zapowiadało na koleje gole, ale te padły. W 79. minucie spotkania daleko poza polem karnym postanowił interweniować bramkarz Wisły Rafał Strączek. Jego wybicie było jednak za krótkie i piłka trafiła pod nogi Eika Daniela. Ten przymierzył z około 40 metrów i wpakował piłkę do bramki obok dwóch rozpaczliwie interweniujących obrońców. Jakby tego było mało, Martin Doleżal w 84. minucie kolejny raz wpakował piłkę do bramki.

Krytyczna sytuacja Wisły Kraków

Ten wynik oznacza, że w krytycznej sytuacji w tabeli znalazła się Wisła Kraków, która teraz do bezpiecznego miejsca traci pięć punktów. Wisła Kraków, która w 2022 roku jeszcze nie wygrała, zagra w tej kolejce z Górnikiem Zabrze (w niedziele o 15) i jeśli tego spotkania nie wygra, to trudno będzie wierzyć w utrzymanie krakowskiego klubu. 

Walka o utrzymanie w ekstraklasie 

  • 13. Zagłębie Lubin (28 meczów) 31 pkt
  • 14. Warta Poznań (27 meczów) 30 pkt
  • 15. Śląsk Wrocław (27 meczów) 30 pkt
  • ---
  • 16. Wisła Kraków (27 meczów) 25 pkt
  • 17. Termalica Bruk-Bet Nieciecza (27 meczów) 24 pkt
  • 18 Górnik Łęczna (27 meczów) 24 pkt
Więcej o: