Nieoficjalnie: Górnik Łęczna znalazł nowego trenera

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Górnik Łęczna znalazł już nowego trenera. Zostanie nim Marcin Prasoł, który zastąpi na tym stanowisku Kamila Kieresia.

Górnik Łęczna zamyka obecnie tabelę piłkarskiej ekstraklasy. "Górnicy" po 27 kolejkach mają na koncie tylko 24 punkty. Do miejsca dającego utrzymanie w elicie tracą w tej chwili cztery punkty. Górnik przegrał też cztery ostatnie mecze, z czego ostatni z nich 0:4 z Pogonią Szczecin.

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

Aleksandar Vuković i Artur BorucCzas Boruca w Legii minął. Bramkarz szykuje się na pożegnalny mecz

Z Górnika do Górnika. Marcin Prasoł zastąpi Kamila Kieresia w Łęcznej

Po tym meczu z pracy w Górniku Łęczna zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Kamil Kiereś. 47- piastował stanowisko trenera Górnika przez blisko trzy lata. W tym czasie zaliczył z zespołem dwa awanse z rzędu. Najpierw z drugiej do pierwszej ligi, a następnie do ekstraklasy. 

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

- W imieniu całej społeczności Górnika Łęczna pragnę podziękować trenerowi Kieresowi za te blisko trzy lata spędzone w naszym klubie. Trener zostanie z pewnością zapamiętany jako twórca jednego z największych sukcesów zielono-czarnych ostatnich lat - wywalczone dwa z rzędu awanse z pewnością zostaną na długo w naszej pamięci - powiedział Piotr Sadczuk, prezes zarządu Górnika Łęczna, którego słowa cytowała klubowa strona internetowa.

Trener Wisły Kraków Jerzy BrzęczekNapastnik Wisły Kraków uderza w Jerzego Brzeczka. "To trochę dziwne"

Kiereś odszedł z Górnika w poniedziałek. W czwartek "Przegląd Sportowy" poinformował, że klub znalazł już nowego trenera. Zostanie nim Marcin Prasoł, który w tym sezonie był asystentem Jana Urbana w Górniku Zabrze. Samodzielnie prowadził też rezerwy zabrzan, a także drużyny Pogoni Siedlce i ROW-u Rybnik. Jak dowiedział się "Przegląd", Prasoł dostał misję utrzymania zespołu w ekstraklasie, ale będzie mógł dalej prowadzić zespół, jeżeli ten jednak spadnie.

Najbliższy mecz Górnik Łęczna rozegra w sobotę. Ostatni zespół ekstraklasy pojedzie do Gliwic na mecz z Piastem.

Więcej o: